Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

malkul 13:35, 04 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Luki napisał(a)
Mileno baletnica zostaje bo troszke jednak mi jej szkoda ... mam pomysł na rabate, ale muszę to dobrze przemyśleć. Mam nadzieję, że sytuacja z Danusią jest tymczasowa.


Zapomniałem wczoraj wstawić zdjęcia mojego pomysłu. Zastanawiałem się jak ułtwić sobie prace przy wykopywaniu i zabezpieczyć cebule przed ewentualną nornicą. Donice są jednak nieforemne i zajmują dużo miejsca, a koszyczki to spory wydatek, a nornica i tak może sobie wejść do niego od góry lub przegryźć tak jak u mnie się stało

No i tak przechodziłem i znalazłem resztki siatki elewacyjnej z włókna szklanego, może ktoś już tak robił... no i tak sobie pomyślałem, że nornica nie przegryzie takiego materiału, a możliwość kształtowania jest dowolna a o wygodzie przy wykopywaniu już nie wspominam

Formujemy sobie koszyczek o potrzebnej nam wielkości i głębokości, wkładamy w dołek, ja nasypałem jeszcze na dno kompostu


Wkładamy cebule i zasypujemy ziemią... siatka jest wyciągnięta na równo z powierzchnią rabaty, ale jest niewidoczna.

Możę się komuś przyda.


Łukasz powiedź mi w szerwosci czy to zdało swoje zadanie????

ja już nei ma sił. żrą wszytko jak w jakimś amoku, wczoraj padły kamasje wykopałam i wiadomo koszyczki przezarte dziury wygryzione w plastiku cebul brak, zasypałam im wczoraj trutki w tunele ale i tak szujkam jakiegoś sposobu bo an jesien chce kupic nowe cebuliki.. daj mi znac czy w 100% sie sprawdziło
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Luki 23:47, 04 maj 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu od momentu kiedy stosuje te koszyki miałem tylko raz nornicę, ukatrupiłem ją po tygodniu, ale przez ten czas żadna cebula nie ucierpiała, niestety 100% rekomendacji dać nie mogę, ale jak dla mnie trudniej przegryźć włókno szklane niż miękki plastik do tego nie porównuję kosztów i możliwości własnego kształtowania.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malkul 10:45, 05 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ja mysle o siatce metalowej i owinąć w to cebule i siu do ziemi, dziś znów na obchodzie widziałam że szafirki sa wciągnięte zaś żrą
nie mam juz sił
jak myslisz metalowa siatka da radę? o malusich oczkach
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gosiek33 11:16, 05 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jesienią przerabiałam temat pożeraczy cebul i wszystkie posadziłam albo w doniczkach albo w metalowej siatce leduchowskiego kułam 1 metr w budowlano ogrodniczym sklepie, choć pan patrzył na mnie nieco dziwnie

Jesienią wykopałam rowki i choć nie tak kształtne koszyczki mi wyszły ale zadziałało



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Luki 21:40, 05 maj 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Siatka stalowa na pewno zda egzamin
Znam ten ból jak rośliny znikają, ja kiedyś stanąłem jak wmurowany jak wielki rozchodnik znikał cały pod ziemią i zamiast o niego walczyć i się siłować to stałem i się zastanawiałem czy mam jakieś omamy. Kiedyś zjadły mi 20 wielkich cebul lilii, liliowce, funkie... sporo tego było
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malkul 16:02, 01 lip 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Luki napisał(a)


Przetacznik Red Fox



wspaniały jest. masz świeże ujęcia?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
leon60 17:49, 01 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
U mnie Red Fox zanikł prawie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
malkul 18:34, 01 lip 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
leon60 napisał(a)
U mnie Red Fox zanikł prawie
a jaka przyczyna? może ziemia?
jaką masz?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Iwk4 19:57, 01 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na temat nornic nie mam zdania. Aż boję się przyznać, ze ich nie mam. Tak swoją drogą musialam obejrzeć sobie w necie, jak wyglądają
____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 20:10, 01 lip 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz dla mnie Twoja bylijowa jest najpiekniejsza na świecie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies