Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Hortensja pnąca - Hydrangea petiolaris

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensja pnąca - Hydrangea petiolaris

Kasya 12:26, 30 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41551
Gardenarium napisał(a)
A o jakiej hortensji mówisz, jeśli pnącej to ona zanim ruszy minie kilka lat, a potem pójdzie.....


No i wychodzi na to ze bede musiala biedaczke przesadzic
Czy po roku moze miec już jakos mocno rozbudowany system korzeniowy ?
Czy moze jej to kolejne przesadzanie zaszkodzic ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 12:42, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Jak się to zrobi dobrze i w nowy dołek dasz więcej "żarcia" niż było, to może nawet pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jasanka 22:53, 28 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Witam serdecznie,

Zakładam właśnie ogródek przy mieszkaniu w bloku i nie mogę nigdzie znaleźć precyzyjnej informacji co ile centymetrów/metrów sadzić sadzonki hortensji pnącej pod płotem. Czy ktoś może mi pomóc?

(w tym wątku znalazłam sugestię, że na 4 metrowy płot, dla szybkiego efektu warto dać dwie - czyli wnioskuję, że pewnie warto sadzić co ok 1 i pół - 2 metry, ale wolę się upewnić)

Będę wdzięczna za pomoc
Anna
____________________
Mój Mały
Gardenarium 13:03, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Możesz nawet posadzić jedna obok drugiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jasanka 13:30, 31 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Danusiu, bardzo dziękuję za podpowiedź! Tak zrobię

W watku o projektowaniu ogrodów (pojedyncze pytania) wrzuciłam zdjęcia ogródka, widać jak daleko od siebie posadziłam te hortensje. Na pewno dodam w takim razie jeszcze ze dwie sadzonki wzdłuż płotu. Zastanawiam się jednak czy nie poprzeplatać ich (posadzić na zmianę) jeszcze z jakimś innym pnączem, tylko zimozielonym, żeby w zimę nie było zbyt łyso na płocie. Będę wdzięczna za pomoc również w tej kwestii.
Pozdrawiam serdecznie
Ania
____________________
Mój Mały
jasanka 10:26, 03 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Ponowię swoje pytanie o to czy można posadzić na zmianę przy płocie hortensje pnące i bluszcz, lub inne zimozielone pnącze do cienia - jakie?

Chodzi mi o to, żeby płot (w sumie ma 7 metrów szerokości i widać go centralnie z okien domu) nie ogołacał się całkowicie w zimie z liści. Nie wiem tylko, czy te hortensje i bluszcz nie będą źle na siebie wpływały wzajemnie? Poza tym, nie wiem czy zimą te jednak nie będzie wyglądało dziwnie. Będę wdzięczna za rady.

Płot, w kontekście mojego mini-ogródka widać na zjęciach w wątku "Mój Mały - link w podpisie
____________________
Mój Mały
Gardenarium 20:19, 05 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Hedera helix pasuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jasanka 17:44, 06 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Dzięki Danusiu!
____________________
Mój Mały
michalina_siwek 21:50, 27 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 4
Ratunku. Cała hortensja ma na sobie takie coś. Jest to twarde. Zostawia ślady na pędach.
michalina_siwek 21:50, 27 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 4
Wygląda jak małe robaki ale jest konsystencji pnącza.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies