Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Kasya 20:45, 23 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Mike_Scofield napisał(a)
Zrobiłem oprysk BOFIX-em, ale niestety nie zadziałał tak jak oczekiwałem.
W instrukcji jest napisane, że zwalcza koniczyny, a u mnie koniczyna ma się świetnie po zabiegu.
Zadziałał na skrzyp, babkę i na coś jeszcze czego nie znam.

Ma pytanie czym można zwalczyć skutecznie koniczynę?

I jeszcze jedno pytanie - odnośnie Roundup-u.
Czytałem na opakowaniu, że nie należy stosować na trawnik. Chciałbym jednak zwlaczyć selektywnie chwasta jednoliśniennego, który mnie irytuje.
Czy gdybym użył miejscowo Roundup czy można potem w tych miejscach dosiać nową trawę - czy też należy wcześniej wymienić glebę, lub też w inny sposób ją przygotować?
Jak długo po takim zabiegu trzeba czekać aby posiać nową trawę?


czy ten bofix rzeczywiscie dziala na skrzyp ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
magdach 14:21, 24 kwi 2014

Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 4
A ja mam pytanko- mam mocno zniszczony trawnik- wysuszony, zachwaszczony i przerzedzony. Co zrobic najpierw- odbudować go czy odchwaścić? Nie chcę go bardziej zniszczyć
kolcero 08:12, 26 kwi 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
magdach napisał(a)
A ja mam pytanko- mam mocno zniszczony trawnik- wysuszony, zachwaszczony i przerzedzony. Co zrobic najpierw- odbudować go czy odchwaścić? Nie chcę go bardziej zniszczyć

Logicznie ujmując skoro zachwaszczony, to te chwasty już są i się mają dobrze tzn. zdominowały trawę. Jeśli dosiejesz nową to siewki nie mają większych szans z zasiedziałym chwastem. A usuwanie chwastów nawet ze zdrowego trawnika pozostawia jakies uszczerbki. Oczywiście trawnik sie odbuduje, ale wg mnie to strata sił i czasu. Więc ja najpierw pozbyłbym się chwastów
____________________
Gardenarium 12:55, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opryskaj Starane albo Bofix (herbicyd na dwuliścienne) i będzie po kłopocie. Tylko najpierw przeczytaj dokładnie ulotkę, aby nie pryskać przed spodziewanym deszczem (musi być sucha pogoda), trawnik musi być suchy, trzeba wyłączyć nawadnianie, jeśli masz zainstalowane i nie kosisz zanim chwasty nie padną (widać że więdną i zwijają się). O coś takiego

Zdjęcia zrobiłam w Londynie w Hyde Parku, chwasty zaczynają reagować na herbicyd. Trawa jest ok. Jej nie rusza.

Potem musisz ocenić jak wygląda trawnik po herbicydzie, czy sporo jest miejsc pustych, więc wtedy pokaż zdjęcia, a doradzę co masz robić, aby było jak najlepiej








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bukalka 18:39, 26 kwi 2014

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Witam.
Mój trawnik wygląda teraz bardzo podobnie jak na zdjęciach powyżej, zrobiliśmy już pierwszy oprysk i faktycznie zwijają się po preparacie, a w tym roku jest tego zatrzęsienie. Lecz mamy również chwasta którego nie udało nam się zidentyfikowac, więc proszę Was o pomoc.



Na tym zdjęciu widać atak chwastów w trawie i efekt pierwszego nawożenia ( może następnym razem wyjdzie bez pasków)

Gardenarium 20:26, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten chwast to mlecz - być może kolczasty (nie mylić z mniszkiem, którego też nazywają nieprawidłowo "mleczem").

Myślę, ze to on

http://www.bio-forum.pl/messages/336385/596544.html

albo mlecz polny http://pl.wikipedia.org/wiki/Mlecz_polny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:27, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli pryskasz na chwasty - bezwzględnie nie nawozisz trawnika, bo redukujesz działanie herbicydu, wzmacniając jednocześnie chwasty.

Efekt pierwszego nawożenia jest nieprawidłowy (pomijając, że samo nawożenie było niepotrzebne)

Bo masz paski, to oznacza że nieprawidłowo siewnik chodził wraz z Tobą, omijałeś i masz pasy. Jasne - nie ma nawozu, ciemne - jest nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bukalka 20:32, 26 kwi 2014

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Dziękuję za szybką odpowiedz. Nawożenie było robione dużo wcześniej ,napewno to wspomogło rozrost chwastów.Teraz tylko i wyłącznie pryskamy preparatem na chwasty.
Gardenarium 20:33, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bukalka 20:35, 26 kwi 2014

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)

Efekt pierwszego nawożenia jest nieprawidłowy (pomijając, że samo nawożenie było niepotrzebne)

.


A dlaczego nawożenie było niepotrzebne??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies