Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 20:36, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dlatego że myślałam że było tuż przed pryskaniem na chwasty. Napisałąm "no to dobrze' po Twoim wyjaśnieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bukalka 20:41, 26 kwi 2014

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Aha nie zrozumiałam. Myślałam,że jest inny powód. Dziękuję jeszcze raz.
Agatan24 21:57, 26 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Witam
Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się mniszka?
Lepiej go wyrywać czy zastosować jakiś środek?

Pomocy!
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
kolcero 23:23, 26 kwi 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)
Zdjęcia zrobiłam w Londynie w Hyde Parku, chwasty zaczynają reagować na herbicyd. Trawa jest ok. Jej nie rusza.



Hyde PArk to raczej mało reprezentatywny skrawek zieleni, jak na nase wymagania- biorac pod uwagę intensywnośc jegou zytkwownaia Ja osobiscie nie chciałbym mieć takiego trawnika- takie jakie 'robi' Pani są o wiele znacznie klasowe
____________________
Gardenarium 08:53, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dlatego napisałam, gdzie robione, żeby ktoś nie pomyślał że to mój, albo robiony przeze mnie - bo opinie o angielskich trawnikach są entuzjastyczne generalnie, ale ja odwiedziwszy już koło 140 ogrodów angielskich róznych, stwierdzam że są w większości zachwaszczone. Są idealne, ale rzadko to widuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:54, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Agatan24 napisał(a)
Witam
Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się mniszka?
Lepiej go wyrywać czy zastosować jakiś środek?

Pomocy!


Bofix, Starne lepiej zastosować, chyba że wyrwiesz z korzeniami, ale to mało prawdopodobne, bo korzeń się urywa. Jest palowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 09:45, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995


A wystarczy jedno pryskanie czy trzeba kilka razy?
Czy rośliny rosnące w pobliżu są bezpieczne?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 10:01, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mówiłaś, że pryskasz w trawniku. W pobliżu rabat. rośliny ozdobne trzeba zabezpieczyć i pryskać w dzień bezwietrzny, a by wiatr nie naniósł oprysku na rośliny ozdobne.

Herbicyd selektywny działa na chwasty dwuliścienne np. mniszek i nie niszczy trawy, ale może zniszczyć byliny czy krzewy, jeśli je opryskasz niechcący.

Zanim zastosujesz, przeczytaj ulotkę i rób oprysk myśląc

Nie wiem, czy wystarczy jedno pryskanie, jeśli będzie taka potrzeba zrobisz drugie. Jeśli popada deszcz, oprysk nie zadziała, więc siłą rzeczy trzeba będzie zrobić drugi

Jeśli w ziemi są nasiona i chwasty wzejdą np, za dwa tygodnie albo za tydzień, to siłą rzeczy też będziesz musiała zabieg powtórzyć.

Jeśli trawnik będzie "czysty", zabiegu nie powtórzysz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 10:04, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995


Dziękuję

Aby zabezpieczyć rośliny wystarczy je zakryc np. woreczkiem foliowym czy jakoś inaczej?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 10:14, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kartonami, płytą czymkolwiek, jeśli folią (nie woreczkiem, za mały) to myśl która strona folii jest mokra, żeby nie odwrócić czasem
Jak mówię - rób wszystko myśląc i z głową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies