Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Marcin85 10:35, 08 lip 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32
Zakładam temat bo gdzies byłm poruszany ten wątek ale nie mogę odszukac. Ze względu na brak czasu nie udało mi się wyzbierać ręcznie chwastów. Zostały, no i jestem trochę przerażony bo wychodzoną nowe. Nie mam sił sie bawić więc idę po nawóż który je wytępi. Co polecacie? Chwasty wygladają tak:

Chodzi mi konkretnie o nazwę np. Substral, Folorovit jaki jest najlepszy preparat?
____________________
Gardenarium 20:40, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na młodym trawniku nie tępi się chwastów chemicznie, trawnik musi mieć co najmniej dwa lata.

Teraz koś, one zginą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin85 07:21, 09 lip 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32
A jak długo i nisko trzeba kosic aby pozbyc sie chwastów? Bo mam wrazenie ze jest ich coraz wiecej??
____________________
Gardenarium 17:45, 09 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa będzie rosła, chwasty też, a koszenie młodego trawnika producent trawników zaleca na 6 cm w pierwzym okresie, żeby nie ścinać do zera po ziemi

Nie bój się, chwasty się skoszą z trawnikiem, zostaną tylko takie "patyczki" - ździebełka. Regularnie koszone, nie wydadzą nasion, a ponieważ są jednoroczne, to zginą wraz z końcem sezonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 20:39, 15 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pomóżcie rozpoznać tego chwaściora:



I jeszcze jedno zdjęcie:



Ma kłącza jak perz, "rodzi" takie małe dzieci obok połączone jednym białym korzeniem. Zasiedla mi coraz większe połacie trawnika i jest jednoliścienny. A najgorsze, że nie wiem, czy mogę go dać na kompost, no bo perzu przecież nie można prawda? A to podobne pod ziemią jest.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 21:18, 15 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To moim zdaniem turzyca jakaś rozłogowa, pewnie z łakową ziemią przywlekła się. Nie dawaj na kompost.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mike_Scofield 22:15, 15 lip 2013

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 9
Zrobiłem oprysk BOFIX-em, ale niestety nie zadziałał tak jak oczekiwałem.
W instrukcji jest napisane, że zwalcza koniczyny, a u mnie koniczyna ma się świetnie po zabiegu.
Zadziałał na skrzyp, babkę i na coś jeszcze czego nie znam.

Ma pytanie czym można zwalczyć skutecznie koniczynę?

I jeszcze jedno pytanie - odnośnie Roundup-u.
Czytałem na opakowaniu, że nie należy stosować na trawnik. Chciałbym jednak zwlaczyć selektywnie chwasta jednoliśniennego, który mnie irytuje.
Czy gdybym użył miejscowo Roundup czy można potem w tych miejscach dosiać nową trawę - czy też należy wcześniej wymienić glebę, lub też w inny sposób ją przygotować?
Jak długo po takim zabiegu trzeba czekać aby posiać nową trawę?
zakol13 22:49, 15 lip 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
po roundapie 2 tygodnie. Trzeba bardzo uważać, bo co dotknie zielonego - umiera
____________________
Borbetka 08:22, 16 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No to mam problem z tą turzycą. Będę jeszcze szukała jej nazwy, ale widzę, że tylko Roundup tu pomoże i to nie wiem czy raz wystarczy. Na perz nie wystarczył .
____________________
borówcowy wizytowka
Mike_Scofield 08:28, 16 lip 2013

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 9
Ale czy trzeba po Roundup-ie usunąć tą starą glebę, czy można zostawić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies