Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Jakie narzędzia na start - czyli kupowanie z głową :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie narzędzia na start - czyli kupowanie z głową :D

mysza 19:06, 02 mar 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Bogda napisał(a)
a jaki sekatorek do cięcia krzewów polecacie?muszę sobie kupić jakiś fajny i trzymać go chyba na szyjce jak korale co by mi się nie zgubił!

całą zimę miałam 2 sekatorki w kuchni przy zlewie(bo tam rozmnażam wszystko)i nagle jak chciałąm ciąć wierzby to jak kamfora!kurde mol!


Kupowałam jakieś najtańsze w cenie od 8zł do 15zł , ale były na jeden sezon . Jeden wypadł mi z ręki na chodnik i pękł na pół , w drugim ciągle wypadała sprężynka i nic się nie dało z nim zrobić , a kolejnym jak ucięłam grubszą gałązkę to już cieńszych nie ciął bo mocno powyginało się ostrze . W końcu kupiłam taki kowadełkowy w cenie 50zł i cięcie nim to przyjemność , super ostrze , nic się nie deformuje , mam go już < albo dopiero > dwa lata , polecam .



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
kaisog1 15:44, 16 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No i mam pierwsze "narzędzie!" Teść z mężem usiedli do kompa i wynaleźli miarkę



Nic specjalnego ale w zasadzie będzie użyta raz a nie ciągle
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 16:48, 16 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeden zaczyna urządzanie ogrodu od nabycia gruntu,a inny od miarki!Od czegoś trzeba zacząć!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 19:09, 16 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Haniu ale ja grunt mam od 2 lat
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 19:23, 16 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to jak masz grunt i miarkę-rób przymiarkę!
Faceci do kopania, Kasia do siania!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 19:39, 16 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Siania, sadzenia będzie nie mało Ponad hektar do zagospodarowania. Mam już wizję. Teraz tylko pomiary i szaleństwo na papierze
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 19:53, 16 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wiem ,czy współczuć,czy zazdrościć....tyle hektarów!
Ale jesteście młodzi,to góry przeniesiecie,mnie już każdy dodatkowy metr by przerażał.Życzę pięknego ogrodu.
Na takim hektarze,to można różne pokoiki kolorystyczne i zapachowe potworzyć....Powodzenia!
Uściskaj swoich chłopaków......siłowe prace, będą na tych metrach uskuteczniać. Zachęta potrzebna!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 19:54, 16 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wiem ,czy współczuć,czy zazdrościć....tyle hektarów!
Ale jesteście młodzi,to góry przeniesiecie,mnie już każdy dodatkowy metr by przerażał.Życzę pięknego ogrodu.
Na takim hektarze,to można różne pokoiki kolorystyczne i zapachowe potworzyć....Powodzenia! Uściskaj swoich chłopaków......siłowe prace,będą na tych metrach uskuteczniać. Zachęta potrzebna!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 20:24, 16 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja tam się cieszę jak mysz do syra Zawsze marzyłam o kawałku ziemi, w którym będę mogła "grzebać" do woli. Jest tego wszystkiego jeden minus , działka jest ponad 250 km ode mnie, więc pomysły ogrodnicze muszą być ograniczone. Rozmawiałam w zeszłym roku z Danusią o tej mojej działce, pokazała mi cała masę zdjęć, projektów, podpowiedziała co i jak, za co wdzięczna Jej będę po grób
Zawsze wszystko robiłam pod wpływem chwili, teraz chce mieć w ręku projekt i po kolei, stopniowo zagospodarować teren
Mój "największy" ogrodowy pomocnik ma obecnie 2,5 roku i nic nie daje się przy nim zrobić. O dziwo, mój mąż dla, którego sadzenie kwiatków było głupotą połknął bakcyla, także liczę, iż pomoże w "wykopkach" Teść już leciwy ale nie ważna metryka tylko duch Zawsze skory do roboty - muszę pilnować, żeby czasem się nie przeforsował bo ten "duch" nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością, niestety.
Teraz mnie tylko poganiają żebym coś w końcu nabazgroliła, a ja im tłumaczę cierpliwie (po raz 1000), że najpierw pomiar, potem bazgroł
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 20:31, 16 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jeden rozsądny musi w domu być, powodzenia)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies