Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Jakie narzędzia na start - czyli kupowanie z głową :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie narzędzia na start - czyli kupowanie z głową :D

Joku 12:57, 23 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Małgosiu, szpadel jest prosty na dole i mniej wygięty w poprzek. Natomiast łopata jest bardziej zaokrąglona w obu tych płaszczyznach. Do kopania ogrodu się nie nadaje, ale do przekładania czegoś to tak. Możesz zapytać w sklepie, ekspendient pomoże rozróżnić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
kaisog1 13:12, 23 lut 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jolu (Jotka) - no działka jest spora bo ma ponad hektar Szczerze mówiąc to trochę przytłacza mnie ten ogrom ziemi do zagospodarowania, zważywszy na to, iż jest to działka i na miejscu nie będę codziennie. A mnie się marzy piękny, wielki ogród z ogromną ilością roślin! To chyba dopiero na emeryturze hihihihi Wtedy się tam wyprowadzę i będę prowadzić wiejskie życie, sadzić, podlewać, pielić i popijać winko na tarasie Matko jak to pięknie brzmi.....

Monteverde - dziękuje Szukaliśmy działki z linią brzegową bo mój teść i mąż to zapaleni wędkarze

Jolu (Joku) - ale wstyd nie? Nie umieć rozróżnic szpadla od łopaty No cóż, kto powiedział, że początki są łatwe hihihih
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joku 13:29, 23 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Żaden wstyd. Ja znam te przedmioty właściwie od niemowlęctwa bo się wychowałam na wsi. Sadzenia czegokolwiek do ziemi i pielenia też się bardzo wcześnie nauczyłam Taka moja historia... Oj, jak ja zazdrościłam miastowym.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 15:06, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Rany boskie..... czekajcie... bo ja naprawdę matoł widać jestem... Szpadel to jest taki szpiczasty na końcu?? A łopata prosta?? O to chodzi???



Szpadel czy ostre miejsce cięcia, czy proste, to cały czas szpadel. A łopata jest szersza i ma wygięte brzegi, służy do przewalania ziemi, a nie kopania dołów.
No tak tłumaczy blondynka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:08, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)


Chyba i tak pierwsze co kupię to jakąś ogromnie długą miarkę Bo bez tego to nawet nie ruszę


Kup miarkę taką z kółkiem, jak mierzą policjanci po wypadku widziałaś kiedyś?
Wtedy idziesz i kółko się kręci i liczy metry
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:10, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Ano, właśnie. Ja z łopaty prawie wcale nie korzystam. Jeżeli już, to łopatka.

Tak Joluś, ale Gosia, albo jej "meny" będą przewalać tonami ziemię, z grubsza zrobi koparka, ale łopata się przyda. Tak myślę, chociaż....? NIe, no mnie zawsze potrzebna przy zakładaniu ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 18:54, 23 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Faktycznie, na początek się przyda łopata
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 21:09, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łatwo nawet na niej cięższe donice z krzewami ciągać po polu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 12:38, 24 lut 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Na te moje "meny" to bym nie liczyła hihiihhi Pewnie sama będę te tony przekopywać Ale cóż, ja tam lubię i myślę sobie, że taka forma roboty to sama przyjemność

Moja lista:

- łopata
- szpadel
- widły
- grabie
- łopatka
- widełki
- pazurki
- sekator do grubych gałęzi - do cienkich zakupiła moja teściowa
- sznurek
- kosz na chwasty (widziałam fajny na kółkach ale nie wiem czy się sprawdza???)
- wąż ogrodowy (jaki? coby sie nie załamywał?)

Zakupy na później:

- nożycze szpalerowe
- taki przyrząd do chwastów z długimi korzeniami (zdjęcie wkleiła gdzieś Danusia)

Czy opłaca się kupić siewnik???

Jak coś zapomniałam to dopisujcie śmiało
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 17:36, 24 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kup wąż na szpuli z nóżkami, ile będziesz chciała to odkręcisz i nie będzie poskręcany w esy floresy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies