Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

FrancoPolo 08:29, 06 mar 2016


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam. Dziękuję za odwiedziny. Klona Drummondi trzeba jak najbardziej przycinać i formować jego pokrój .Nadmiernie rozrośnięta korona sprawia że jest niezbyt efektowny.
Pokażę wiosną mój przycięty. Jeżeli ma Pani ochotę zawsze może Pani mnie odwiedzić. Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
bql3 16:13, 30 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Franek,

Myślę że wiosna już na pewno u Ciebie zawitała w ogrodzie więc ja z małą prośbą uderzam otóż jak byś miał chwilę wolną i czas no to bardzo bym Cię prosił o wrzuceniu paru fotek z Twojego ogrodu - no nie ukrywam że najbardziej oczekuję te ujęcia z klonami
A poza tym martwię się że tak ostatnio coś "przycichłeś" na swoim wątku - mając nadzieję że nie podupadłeś na zdrowiu a tylko chwilowy nawał innych zajęć Cię odciągnął z 'Ogrodowiska'.
Napisz też w jakiej kondycji przezimowały Ci roślinki na rabatach - no w ogóle odezwij się i wracaj do nas.

gorąco pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
FrancoPolo 22:51, 07 maj 2016


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam. Nie często tu bywam bo i nawał roboty na ogrodzie i jeszcze inne zajęcia pochłaniają mi czas. Większość roślin przezimowała dobrze chociaż problemem są azalie i rododendrony które ucierpiały latem ubiegłego roku podczas upałów i braku wody. Wymieniłem dwa egzemplarze na nowe.Z nowych roślin zakupiłem dwa klony.Murasaki Kiyohime oraz Red Pigmy.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 07:00, 10 maj 2016


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Murasaki Kiohime taki klon zagościł ostatnio w moim ogrodzie .Postanowiłem prowadzić go w formie bonsai.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
nicol21 22:59, 24 maj 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Cześć FrancoPolo! Dobrze widzieć, żę mimo iż mało to jednak tutaj zaglądasz. Może już się trochę rozluźniło i możesz więcej okazów ogrodowych pokazać?! No i może jakieś azalie też się na pokaz załapią? Ja póki co chce się w azaliach trochę poedukować

Gratulację nowego nabytku i cierpliwości do prowadzenia w formie bonzai - tu też trzeba cierpliwości do podlewania [mała doniczka to w upały częściej trzeba z wodą biegać].
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Katkak 08:28, 27 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Franciszku przychodzę do Ciebie z serdeczną prośbą. Czy mógłbyś zerknąć do mnie na str.1428? Wrzuciłam tam zdjęcie klona, który nie wiem czemu zaczął jakby usychać. To już dojrzałe drzewo. Czy powinnam obciąć te gałęzie Twoim zdaniem? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 16:04, 29 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dziękuję Ci ogromnie. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że to nie jakieś chorobsko. Czyli tej ostatniej galezi nie usowac, a thlko sMe przypalone liscie, tak? Czy dobrze zrozumialam? a te pociemniale gałązki to nic niepokojacego?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 08:19, 08 kwi 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Franciuszku znów w saprawie tego samego klona przychodzę. Nie wygląda dobrze. Bardzo dużo gałęzi zupełnie suchych. Niektóe wycięłam, choć i tak jeszcze nie wszystkie. Bardzo Cię proszę, zerknij do mnie na str. 1775 - tam są jego ostatnie zdjęcia. Zastanawiam się czy jest do uratowania, czy też nie ma sensu przedłużać agonii. A jeśli by wypadł, to czy mogę w jego miejsce posadzić Orange Dream, czy nie powinnam sadzić go w to samo miejsce? Z góry serdecznie dziękuję .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Tulasia 12:36, 14 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Twój ogród zachwyca, cudowne kolorh o każdej porze roku, wszystko przemyślane, wystudiowane, wspaniały
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
FrancoPolo 13:34, 12 sty 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam.Dziękuję za odwiedziny.Dawno mnie tu nie było.Ogród już częściowo po przebudowie i trochę wygląda inaczej.Jak czas pozwoli to opiszę.Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies