Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zapach ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ziemi

Agnieszka_B 14:34, 04 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
danuta_szwajcer napisał(a)
No i psiunia rewelka


Psiunia juz tylko jedna została były dwa goldeny - półbracia. Starszy odszedł za Tęczowy Most ponad miesiąc temu. Mimo tego ciagle widze go jak się snuje po ogrodzie . Drugi , już też stary jak na goldena - nie wiem jak długo z nami będzie . Mamy jeszcze dwa koty. Jeden z nich nie ma oczu. Okaleczony przez ludzi jako mały kociak. Mąż poszedł na spacer z psami ( wtedy jeszcze mieszkaliśmy na Nowinach) i psy znalazły go w krzakach ( zawsze uwielbiały koty). Ślepy kocur jest z nami już 8 lat Mąż przyniósł go do domu dokładnie w 10 rocznicę ślubu. Powiedział , że to prezent na ta rocznicę
A koleżanki w pracy potem śmiały się , że " miłość jest ślepa"
Twoja sunia jest również urocza , pamietam ją z kilku zdjęć . Słodka

pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Anabell 16:08, 04 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Agnieszko! Oczywiście , że ukorzenią się limki przygniecione do ziemi, najpewniejsze ukorzenianie. Możesz kawałek drutu zgiąć w pół zrobić literkę u i wbić w ziemię przycisnąć gałązkę, zasypać ziemią i czekać do późnej wiosny. Pozdrawiam niedzielnie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Celina 21:46, 04 sie 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Agnieszka_B napisał(a)



Witaj !
a z jakiej okolicy Ślaska witasz?

tego najbardziej zakopconego
Miasto- jak powiedział Ch. deGaulle w czasie wizyty- najbardziej polskie z polskich i najbardziej śląskie ze śląskich
____________________
Celina - Moje poletko
Borbetka 09:09, 05 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Angieszko, ładny tytuł wątku wybrałaś. Bluszcz cudny, widać, że wieloletni, gęsty i dorodny. Uwielbiam go. Pokazuj, bom ciekawa co dalej .
____________________
borówcowy wizytowka
sylllwia 22:08, 05 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Śliczny ten bluszcz wchodzący do domu, pewnie już ma trochę latek, bo sięga już dachu
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
baraga1904 09:02, 06 sie 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...pięknie się rozrósł bluszcz... widzę że jestes miłosniczka zwierzat... ja również...
...pozdrawiam... alez u nas tropiki...piekne lato tego roku....
Anabell 15:20, 07 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Radzę ukorzenioną gałązkę odciąć wiosną poderwać i sekatorem lub ciapnąć szpadlem ostro wbić.
Myślę zrobiłaś odkład w tym roku, to musi sie dobrze ukorzenić i zdrewnieć łodyga, teraz gorąco to ona żyje jeszcze od macierzystej rośliny. Po drugie wiosną są bardziej sprzyjające warunki same pobudzają się do życia.
Jeśli to już drugi rok leży gałazka to można teraz .
Dodam po odcięciu odrostu patyk górą przyciąć, wypuści nowe łodygi. na tym pędzie mogą być już pączki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Milka 15:24, 07 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i psiunio i bluszcz, to wiesz, że lubię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agnieszka_B 17:33, 07 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Anabell napisał(a)
Radzę ukorzenioną gałązkę odciąć wiosną poderwać i sekatorem lub ciapnąć szpadlem ostro wbić.
Myślę zrobiłaś odkład w tym roku, to musi sie dobrze ukorzenić i zdrewnieć łodyga, teraz gorąco to ona żyje jeszcze od macierzystej rośliny. Po drugie wiosną są bardziej sprzyjające warunki same pobudzają się do życia.
Jeśli to już drugi rok leży gałazka to można teraz .
Dodam po odcięciu odrostu patyk górą przyciąć, wypuści nowe łodygi. na tym pędzie mogą być już pączki.


A zatem czekam na wiosnę dzięki. Jak dobrze pójdzie to nowych bedzie 7 sztuk
____________________
zapach-ziemi
Agnieszka_B 17:34, 07 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
irena_milek napisał(a)
i psiunio i bluszcz, to wiesz, że lubię



wiem , wiem jako ogrodowiskowy tajniak wiele razy to u ciebie widziałam
____________________
zapach-ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies