Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zapach ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ziemi

Agnieszka_B 21:05, 15 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Nocne życie róży
____________________
zapach-ziemi
Gabrysia_ 21:07, 15 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Hortki cudne i jak tu się w nich nie zakochać
...ja rozmnażałam z patyczków i nawet dwa patyczki zakwitły
____________________
Agnieszka_B 21:08, 15 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
No i na koniec drugie życie ostróżki - tylko martwi mnie że tak sie pokładaja . Wasze są takie sztywne , a moje leniuchy się kładą
____________________
zapach-ziemi
Agnieszka_B 21:11, 15 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Gabrysia_ napisał(a)
Aga...no wreszcie masz swój wątek,fajnie będę wpadać i podglądać
Jak namierzysz gdzieś kulki bukszpanowe to daj znać



Rozpędziłam mnie tak lampka wina że dopiero teraz witam Cie u siebie- baaardzooo serdecznie.
Niestety nie namierzyłam kul , natomiast w Prakt.. e sa stożki małe co prawda jeszcze , ale zawsze. Mogą być już bardzo przebrane. Kupiłam tydzień temu jednego i juz z trudem wybierałam .
____________________
zapach-ziemi
Luki 21:14, 15 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Hortensje cudowne
Bardzo łądne i zdrowe żurawki. Zielona o ile się nie myle to Green Spice i polecam w przyszłym roku obcinanie kwiatostanów są mało atrakcyjne i dośc wysokie, a jest to typ żurawki, który podczas kwitnienia robi się bardzo brzydki.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Agnieszka_B 21:16, 15 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Luki napisał(a)
Hortensje cudowne
Bardzo łądne i zdrowe żurawki. Zielona o ile się nie myle to Green Spice i polecam w przyszłym roku obcinanie kwiatostanów są mało atrakcyjne i dośc wysokie, a jest to typ żurawki, który podczas kwitnienia robi się bardzo brzydki.



No to dziękuję Ci bardzo za informację- cenna bardzo , bo kupiłam je niestety jako NN. Zapisuję nazwę . A te drugie - wiesz może?
____________________
zapach-ziemi
Milka 11:24, 16 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Będzie bajkowo, cegła, kocimiętka i hortensje świetnie idzie Agnieszka a ten kwiat horti, rzeczywiście wielki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 08:22, 17 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agnieszko z tego co wiem o grabach to rosną w każdych warunkach.
Co oznacza stanowisko cieniste/półcieniste? Czy jest to wystawa wschodnia na ktorej słońce jest rano? Czy w ogóle nie dociera tam słońce?
Mam posadzone graby min. ma półnonej i zachodniej części działki. Przez większość godzin są w cieniu, tylko wczesnym rankiem do 9-10 i po 18 sa w słońcu i radzą sobie znakomicie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:25, 17 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I znalazlam takie stwierdzenie na e-ogrody:
Graby w naturze są związane z żyznymi lasami liściastymi. Nie są jednak szczególnie wymagające, jeśli chodzi o rodzaj gleby, i znoszą krótkie okresy suszy, a także zalewania. Można je również sadzić w miastach. Są niezwykle tolerancyjne na zacienienie - bodaj najbardziej ze wszystkich drzew liściastych.

Najczęściej spotykanym sposobem wykorzystywania grabów w ogrodach jest tworzenie z nich żywopłotów, wysokich ciętych szpalerów i figur roślinnych. Sprzyja temu nie tylko tolerancja na zacienienie, ale i wytwarzanie odrostów korzeniowych u silnie ciętych drzew. Dzięki temu żywopłoty same się zagęszczają od dołu. Jesienią i zimą zaschnięte liście na żywopłocie wiszą jeszcze bardzo długo, prawie do wiosny, stąd przez całą zimę stanowi on skuteczną barierę przed wzrokiem ciekawskich. Formując żywopłot grabowy, należy pamiętać, by nie przycinać go wiosną, gdyż z miejsc cięcia wypływa w tym okresie sok w dużej ilości (podobnie jak u brzóz czy klonów) - roślina "płacze". Wszelkie cięcia przeprowadzajmy więc latem (najlepiej w czerwcu i lipcu).
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agnieszka_B 11:48, 17 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Marzena2007 napisał(a)
Agnieszko z tego co wiem o grabach to rosną w każdych warunkach.
Co oznacza stanowisko cieniste/półcieniste? Czy jest to wystawa wschodnia na ktorej słońce jest rano? Czy w ogóle nie dociera tam słońce?
Mam posadzone graby min. ma półnonej i zachodniej części działki. Przez większość godzin są w cieniu, tylko wczesnym rankiem do 9-10 i po 18 sa w słońcu i radzą sobie znakomicie.



Marzenko jesteś nieoceniona. Dzięki wielkie za te informacje.
Sadzę w takim razie żywopłot we wrześniu


Miejsce jest od południowej strony co prawda , ale zaraz za siatką na ktorej ma rosnąć żywopłot rosną już dwa bardzo duże drzewa - modrzew i sosna i one rzucaja cień. Wyciąć ich nie mogę. Posadzić cos dużego przy siatce zeby odgrodzić sie od sąsiadów równiez nie - zaraz nad siatka już mam pierwsze gałęzie modrzewia i sosny. Więc wymyśliłam grabiki cięte do wysokości siatki .

Zwróciłam się do Ciebie bo wiem że masz taki żywopłot.
Jeszcze raz dziękuję
____________________
zapach-ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies