Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

dorciabe 18:47, 21 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ola na razie zmniejszyłam "brzuchy" tych moich esów floresów. Ale myślę cały czas. Moje kompozycje Ola daj spokój, koń by się uśmiał
U Ciebie to dopiero sie dzieje. Świetna nowa rabata ze stożkami.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 08:51, 22 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Czeka mnie chyba kolejne przesadzanie. Obejrzałam u Borbetki rozrośnięte tuje danica, doczytałam, że sadzone były w odległości ok 1,5m od siebie. A ja nadziubdziałam tujek 8 sztuk !!!! na takim malutkim skrawku. Na razie sa małe kuleczki ale przecież urosną Przesadzać teraz, czy niech siedzą?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 10:04, 22 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Nabazgrałam coś takiego. Gdybym pozbyła sie suchego iglaczka, to może tak? Posklejane z realizacji Danusi.

posadzić 3 szmaragdy, jeden rośnie z lewej
żywotniki wschodnie lub inne coś jako niższe piętro
podsadzić czerwoną żurawką i niskimi trawkami
dosadzić drzewo np wiśnię pissardi
z lewej strony rozszerzyć pas hortensji tam są teraz dwie limki pomiędzy magnolią,a szmaragdem
funkie poprzesadzać trzeba
no i trawki są morning light z lewej to i z prawej może ?

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
10:36, 22 sie 2013
Witaj z rana Dorciabku
Coś ciasno zrobiłaś tę rabatę.'Pissardi' będzie sporym drzewkiem,mam dwie,tnę w kule i mają całkiem sporawe korony więc będzie to przeszkadzać szmaragdom lub szmaragdy jej.Przed szmaragdami chcesz niższe żywotniki,też jak to się rozrośnie to będzie ciasno iglakom a przez to będą łapać choroby grzybowe.Ja przesunęłabym szmaragdy bardziej na narożnik ,nie sadziłabym już niższych żywotników przed nimi.Dosadziłabym limki tak jak napisałaś,uzupełniłabym trawami by nadać zwiewności,z przodu żurawki.No i 'Pissardi' może zostać tak jak narysowałaś,korona będzie mieć miejsce na rozrastanie.Wstawię u siebie zdjęcia 'Pissarsdi'to zobaczysz jaką mają już koronę .
Miłego dnia
10:38, 22 sie 2013
A 'Danici' jeśli chcesz przesadzać to jak najszybciej bo jak już rozrosną się to będzie potem problem.Widziałam już je wcześniej u Borbetki,cudnie wyglądają.
kachat 10:49, 22 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Nabazgrane - mnie się bardzo podoba ten projekt Tylko uważaj z kolorami, aby ich za dużo nie było, bo się za pstrokato zrobi
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
popcorn 11:12, 22 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dorcia, tujki danica bym zostawiła, a przesadziła jak się rozrosną. Masz dla nich miejsce? jak wywalisz to się pusto i smutno zrobi, sama kora..
piękny ten szkic, będzie Danusiowo

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 12:54, 22 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Szkic super, a z tymi tujami, no nie wiem, one szybko rosną, chyba że będziesz ciąć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kachat 12:59, 22 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dorciabe, przesadzaj tuje póki małe i mają małe korzonki... I tak je przesadzisz, a krzewy tego nie lubią - im szybciej tym lepiej, ładniej będą rosły
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
13:29, 22 sie 2013
kachat napisał(a)
Dorciabe, przesadzaj tuje póki małe i mają małe korzonki... I tak je przesadzisz, a krzewy tego nie lubią - im szybciej tym lepiej, ładniej będą rosły

Święta racja,im szybciej tym lepiej,większe rośliny mają potem problem by odbudować system korzeniowy przez co odbija się to na ich kondycji.Co innego z krzewami liściastymi,zawsze można je zregenerować ścinając gałęzie nawet dosyć mocno a z iglakami tego nie wolno robić.Tak więc nie oglądaj się tylko przekopuj 'Danici' póki małe jeszcze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies