Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

mira 07:20, 02 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wczoraj zrobiłam szpaler piwoniowy na nowej grządce w warzywnej części. Ziemia przygotowana luksusowo, wyplewiona,dodany piasek i kompost. Zniosłam piwonie z ogrodu /prawie wszystkie zdobyczne i nie kwitły a miałam je kilak lat/.
Wszystkie miały już nowe pąki więc widziałam jak głęboko zakopać.

Zastanawiam się czy je czymś podsadzić, nie wiem jak zabezpieczyć ziemię żeby mi tam chwasty nie urosły.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
doliwka 14:18, 14 lut 2018


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Witajcie. Mam straszną zagwozdkę. Jestem jeszcze opiekunka i właścicielką mini ogródka. W czerwcu już się wyprowadzam z mojego miejsca. Mam w tym ogródku 6 różnych peonii (odmiany proste zwykłe i popularne - od mamy i babci z ogródka). Bardzo chciałbym zabrać je ze sobą do nowego ogródka ale nie mogę wykopać ich jesienią bo już nie mogę a teraz na wiosnę wszędzie czytam że absolutnie nie wolno. Czy jest jakaś rada na mój problem? Zastanawiam się czy wykopać je teraz zaraz na wiosnę przed kwitnieniem z całą masą ziemi i delikatnie przenieść na nowe miejsce (niestety to pewnie nie będzie miejsce docelowe) czy czekać do czerwca? Jakie macie doświadczenia?
____________________
Początek początku
Anabell 15:30, 14 lut 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
doliwka napisał(a)
Witajcie. Mam straszną zagwozdkę. Jestem jeszcze opiekunka i właścicielką mini ogródka. W czerwcu już się wyprowadzam z mojego miejsca. Mam w tym ogródku 6 różnych peonii (odmiany proste zwykłe i popularne - od mamy i babci z ogródka). Bardzo chciałbym zabrać je ze sobą do nowego ogródka ale nie mogę wykopać ich jesienią bo już nie mogę a teraz na wiosnę wszędzie czytam że absolutnie nie wolno. Czy jest jakaś rada na mój problem? Zastanawiam się czy wykopać je teraz zaraz na wiosnę przed kwitnieniem z całą masą ziemi i delikatnie przenieść na nowe miejsce (niestety to pewnie nie będzie miejsce docelowe) czy czekać do czerwca? Jakie macie doświadczenia?


Przekopywałam w kwietniu 14 r. innego wyjścia nie miałam. Wykopane z dużą bryłą ziemi i duże karpy, bałam się dzielić.
Zakwitły w swoim czasie choć nie liczyłam na kwitnienie.
Inny przypadek dostałam starą odmianę w ciemnym różu, podzieliłam każdą dużą karpę na dwie części i też zakwitła.

Ważne by posadzić nie za głęboko.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 18:56, 14 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ważne by posadzić nie za głęboko. Chyba błąd ci się wkradł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 00:40, 15 lut 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gardenarium napisał(a)
Ważne by posadzić nie za głęboko. Chyba błąd ci się wkradł.


Danusiu Ty zawsze czujna

Już wyżej edytowałam i poprawiłam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 15:13, 15 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nom, bo to ważne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kokunia 20:45, 16 lut 2018


Dołączył: 19 lis 2016
Posty: 32
Proszę o poradę. Kupiłam w jednym z marketów piwonię ( kłącza). Co teraz z nimi zrobić, żeby nie zaczęły wyrastać w domu? Przecież za wcześnie na wsadzanie do gruntu.
doliwka 13:33, 18 lut 2018


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Anabell napisał(a)


Przekopywałam w kwietniu 14 r. innego wyjścia nie miałam. Wykopane z dużą bryłą ziemi i duże karpy, bałam się dzielić.
Zakwitły w swoim czasie choć nie liczyłam na kwitnienie.
Inny przypadek dostałam starą odmianę w ciemnym różu, podzieliłam każdą dużą karpę na dwie części i też zakwitła.

Ważne by posadzić nie za głęboko.



Bardzo dziękuję za radę i słowa otuchy. Liczę że moim rośnikom nie zaszkodzę. Napiszę jak cała operacje mi się udała.
____________________
Początek początku
Aurelllia 22:01, 20 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
A to moja królowa Ktoś może rozpoznaje odmianę?

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Kasia_CS 23:52, 20 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Festiva Maxima
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies