Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek początku

doliwka 14:13, 27 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Startuję z zakładaniem ogrodu. Już wiem najpierw plan a potem cała reszta. Pierwszy wpis jest symboliczny. Znaczy, że zaczęłam. Przygotuję dane i opowiem co chciałabym mieć i jak i gdzie i kiedy.
____________________
Początek początku
Gruszka_na_w... 14:42, 27 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
doliwka napisał(a)
Startuję z zakładaniem ogrodu. Już wiem najpierw plan a potem cała reszta. Pierwszy wpis jest symboliczny. Znaczy, że zaczęłam. Przygotuję dane i opowiem co chciałabym mieć i jak i gdzie i kiedy.


Trochę błędów było w adresie.
Edit: O już poprawione! Serdecznie witam. Podpowiem cichutko, że najszybciej uzyskasz pomoc zakładając wątek w dziale: Projektowanie ogrodów.
https://www.ogrodowisko.pl/forum/6-projektowanie-ogrodow

Możesz napisać do Danusi(moderatora) prośbę o przeniesienie wątku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 15:26, 27 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Witaj. Ptaszek z avatarka to u Ciebie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 16:21, 27 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już byłam i pomocna dłoń przeniosła do działu Projektowanie Pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
doliwka 17:17, 27 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj. Ptaszek z avatarka to u Ciebie?



Nie, nie u mnie. U mnie na razie tylko sikory i wróble. Chociaż mam sporo ptasich zdjęć bo trochę podglądam pierzastych.
____________________
Początek początku
doliwka 17:18, 27 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Gardenarium napisał(a)
Już byłam i pomocna dłoń przeniosła do działu Projektowanie Pozdrawiam.


Dziękuję, widzę że forum żyje nawet w taki poświąteczny czas. Pozdrawiam.
____________________
Początek początku
doliwka 17:28, 27 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Jutro robię wyprawę na moją działeczkę i będą zdjęcia terenowe. Zamieszczę też mój pomysł na teraz. Już i tak zmieniłam plany ze trzy razy i pewnie zanim zasadzę pierwszą roślinkę zmiany będą nie raz.
Moje włości mają swoje ograniczenia: cały teren (praktycznie) jest od strony północnej, maleńki ogródeczek frontowy od południa (trzeba zachować linię zabudowy) i od furtki do drzwi wejściowych mam tylko 2 metry.
Z jednej strony ( od wschodu) odległość od granicy działki to 3 metry. Cały czas myślę co tam dać.
Zachodnia granica działki to murowany płot z prefabrykatów.
Zobaczycie wszystko na zdjęciach i planie.
____________________
Początek początku
doliwka 14:53, 28 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Jak pisałam podglądam pierzastych. Nie profesjonalnie ale jednak. Wrzucę kilka zdjęć w nawiązaniu do ogrodowej tematyki.

____________________
Początek początku
doliwka 15:18, 28 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
A teraz do rzeczy. Byłam na działeczce i kilka zdjęć zrobiłam. Pogoda niestety nie dopisuje bo ciągle pada. Zaczynam powoli akceptować takie listopadowe grudnie.
Jak widać działka ma dość duży spadek i nie jest możliwe wyrównanie terenu. Planuję dowieźć ziemi na okolice domu a resztę zostawić w naturalnym stanie. W rogu rośnie duża sosna a w połowie działki jest studnia. Widzę, że moje zdjęcia nie do końca oddają wszystkie szczegóły ale pewnie za jakiś czas będę miała więcej wprawy. Strony świata: front domu i działki to południe, sosna rośnie na północnym krańcu. Od zachodu mamy mur sąsiada. Gleba to glina - według ekspertyzy geologicznej podłoże jest piaszczysto gliniaste ale jak nie wbiję szpadla w ziemię to nie powiem dokładnie jaka ta glina jest. Reszta w następnych postach.

Po kolei zdjęcia:
widok na tył działki i na mur sąsiada





a tu spojrzenie wgłąb działki:
____________________
Początek początku
Gruszka_na_w... 23:00, 28 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dobry masz pomysł z tym zakładaniem ogrodu już teraz. Też tak zrobiłam i dzięki temu po przeprowadzce było na czym zawiesić oko.
Podpowiem, że na początku nie warto się skupiać nad roślinami, ale nad tym, gdzie będzie drewutnia, gdzie kubły, gdzie kompostownik, gdzie ścieżki komunikacyjne.

U siebie robiłam to tak
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6369-to-tu-to-tam-lopatke-mam?page=455

Pospaceruj po forum i popatrz, które ogrody są w Twoim stylu. Można skorzystać z doświadczeń właściciela.
Najważniejsze to dobre przygotowanie gleby. U siebie wysiewałam zielony nawóz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies