Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

Gardenarium 08:09, 21 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kokunia napisał(a)
Proszę o poradę. Kupiłam w jednym z marketów piwonię ( kłącza). Co teraz z nimi zrobić, żeby nie zaczęły wyrastać w domu? Przecież za wcześnie na wsadzanie do gruntu.


Wsadzić do doniczki, żeby korzenie nie obsychały, lekko podlać iw postawić w chłodne miejsce, np. w garażu na oknie.
Za wcześnie kupiłaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aurelllia 12:38, 21 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kasia_CS napisał(a)
Festiva Maxima


Dziękuję
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
kokunia 16:44, 21 lut 2018


Dołączył: 19 lis 2016
Posty: 32
Dziękuję, Danusiu, za odpowiedź. Wiem, że za wcześnie, ale były jasnoróżowe- takie o jakich marzyłam i nie mogłam się oprzeć. Mam nadzieję, że dotrzymają do wiosny. Na razie nie będę zaglądać na stoiska ogrodnicze. Zawsze to sobie obiecuję...
Gardenarium 17:13, 21 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja tak samo i w garazu czekają rośliny u mnie też niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 17:38, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Doradzcie prosze jakie towarzystwo najlepsze dla piwoni bedzie. Chodzi mi o jakies ciekawe zestawienia np. berberysy albo trawy.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 10:10, 02 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na dole art. masz z czym zestawiać piwonie.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/189-zachwycajace-piwonie

Zastosowanie piwonii w ogrodzie

Piwonie sadzimy na rabacie jako punkty przyciągające uwagę albo tworzymy okazałe rabaty złożone z wielu piwonii, często w jednym kolorze, albo cieniowane. W zasadzie słabo się łączą z innymi roślinami ze względu na swą wyjątkowość i okazały wygląd. Łatwo tutaj o przesadę.

Jednak nasze obserwacje głównie w ogrodach angielskich wykazały, że wspaniale mogą wyglądać z kosaćcami syberyjskimi i brodatymi, bodziszkami, różami, delikatnymi trawami ozdobnymi, makami oraz roślinami cebulowymi np. żonkile, późne tulipany i lilie. Należy je sadzić z dala od dużych drzew lub krzewów, ponieważ będą konkurować o przestrzeń, wodę i składniki odżywcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 11:04, 02 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dziekuje bardzo Danusiu za odpowiedz. Bardzo mi pomoglas
Wiem ze piwonii nie powinno sie przesadzac, ale moja jest w gruncie dopiero od pazdziernika i zastanawiam sie, zeby ja jednak wsadzic w miejsce gdzie bedzie rosla jako soliter.

Czy moze jest juz za pozno i powinna zostac w tym samym miejscu, gdzie ja jesienia posadzilam?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 15:19, 02 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jako soliter? ależ nie. To nie jest roślina na soliter. Bo soliter to coś okazałego, raczej drzewo, a nie jedna bylina.

Na przesadzanie jest za wcześnie, nie za późno. W każdym razie teraz nie pora na przesadzanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_ 15:22, 02 mar 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Moje czekają sobie na razie wsadzone do donic ale tu już któraś odmiana co ją mam chyba mam ich z 15
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Gardenarium 15:30, 02 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta z prawej moim zdaniem najlepsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies