Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek do zmian gotowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek do zmian gotowy

kasiaa 23:30, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
Nie wiem jakie rabaty - podobają mi się łagodne łuki, ale czy to dobry wybór? Ze stylem jeszcze gorzej, bo i podobają mi się ogrody klimatyczne - z lawendą (śródziemnomorskie) i minimalistyczne (choć u mnie to pewnie nie ma szans na takowy). Zakładam więc, że styl mieszany, ale uporządkowany - dobra jestem, co?
Lubię żurawki, pęcherznice, tawuły, trawy, berberysy, no iglaki też.
____________________
Ogródek do zmian gotowy
agatanowa 23:38, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiaa napisał(a)
Nie wiem jakie rabaty - podobają mi się łagodne łuki, ale czy to dobry wybór? Ze stylem jeszcze gorzej, bo i podobają mi się ogrody klimatyczne - z lawendą (śródziemnomorskie) i minimalistyczne (choć u mnie to pewnie nie ma szans na takowy). Zakładam więc, że styl mieszany, ale uporządkowany - dobra jestem, co?
Lubię żurawki, pęcherznice, tawuły, trawy, berberysy, no iglaki też.


Popatrz na ogród Any z tych wątków, które wkleiłam wyżej. Tam jest przedstawiona cała realizacja, a styl wydaje mi się, że bedzie Ci się podobał.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kasiaa 11:29, 22 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
Zaczęłam czytać, 750 stron, wracam pojutrze
W tzw. międzyczasie wymyśliłam sposób ułożenia kostki i poszerzyłam rabaty. Zastanawiam się, czy huśtawki nie przenieść do rogu albo czy nie przesunąć jej w stronę domu - wtedy mogłabym faktycznie czymś ją zacienić. Rabata nr 8 - co sądzicie o zawijasku bukszpanowym? Gdzie mogłabym go powtórzyć, żeby nie był wyrwany z kontekstu? CO wtedy nasadzić na tej skarpie nr 8? sucholubnego, pasującego do bukszpanu?

____________________
Ogródek do zmian gotowy
szarlotka 20:40, 22 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 69
Zaznaczam do podglądania - wracam jutro
AlKa 21:44, 22 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Witam, jestem w podobnej sytuacji do Ciebie moj ogrodek tez jest gotowy do zmiany, ba nawet sie o nią prosi Ogrodowisko potrafi nieźle namieszać w głowie No to startujemy
____________________
pora na zmiany
kasiaa 21:50, 22 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
Ja już wystartowałam, ale bez pomocy to raczej nie dam rady... AIKa zakładasz wątek? Pokaż zdjęcia? Na pewno nie popełniłaś więcej błędów niż ja


szarlotka witam i trzymam za słowo!
____________________
Ogródek do zmian gotowy
AlKa 22:16, 22 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Planuje założyć Dziś chodziłam ze szpadlem i zastanawiałam się co najpierw wykopać, mam sporo pomysłów już mniej więcej wiem w jakim kieruku pójde, ale chyba lepiej będzie jak jutro z aparatem pochodzę
____________________
pora na zmiany
kasiula79 22:28, 22 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
witam Cię Kasia. Też jestem Kasia.
fajnie że trafiłaś na to Forum, bo tutaj są bardzo życzliwi ludzie i z nami na pewno się urządzisz ogrodowo

pozdrawiam i zaznaczam sobie wątek
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
szarlotka 08:59, 23 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 69
Witam Witam i zaglądam

Jestem bardzo ciekawa jak osadzisz rabaty przy schodach bo też mam taki problem. U Ciebie wygląda to troszkę inaczej niż u mnie. Ja myślałam o zrobieniu małej rabatki podniesionej z małym murkiem oprorowym kamiennym. Nie wiem czy coś takiego u Ciebie by się sprawdziło.
Jeśli nie to na takich rabatkach jak u Ciebie po lewej stronie (9) podobno (nie znam się za bardzo na tym ) ładnie wygląda wrzosowisko.


Co do 8 i obwódki bukszpanowej topasują do niej żurawki, lawenda, hosty. Ładnie wyglądają za nią też hortensje.

Pozdrawiam
kasiaa 10:50, 24 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
kasiula79 witaj i bardzo proszę podpowiadaj...
szarlotka dzięki za pomoc. Na murek oporowy nie ma szans, bo ta skarpa nr 8 schodzi łagodnie w stronę 7 - z gazonami. Mój mąż też mówi o wrzosowisku, tylko nie wiem, czy by to dziwnie nie wyglądało - po jednej stronie schodów żurawki, jakiś iglak a po drugiej wrzosy?
A tak w ogóle co myślicie o świerku srebrnym na pniu?
____________________
Ogródek do zmian gotowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies