Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zmiany zmiany zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany zmiany zmiany

Gardenarium 18:44, 21 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304


Kochana Agnieszko, kawał dobrej roboty nam tu pokazałaś, ta piwniczka taka nastrojowa, a najbardziej klimatyczne zdjęcie: pierwsze zimowe z tymi cudnymi chmurami nad domem.
Mostki, ścieżki i żwirki bardzo pomysłowe i ładnie wyglądają. Ogród pomaga Wam być bliżej przyrody poprzez choćby spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Jest miejsce dla wszystkich. No i widac rzeźby, ktoś tu jest artystą?

Zbyszek ma rację, będziemy pokazywać nasze osiągnięcia, a niepowodzenia pomogą nam się bliżej poznać, bo wszyscy mamy zamiar pomagać i przekazywac swoje radości z uprawy ogrodu i obcowania z pięknymi kwiatami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 19:09, 22 paź 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Piękny ogród, widać bardzo dużo włożonej pracy. Mnie urzekła woda z cudownym mostkiem - moje marzenie! Pozdrawiam, Danuta.
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
agnieszka_ba... 16:59, 24 paź 2010


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Hmm, akurat ta rzeźba to prezent na moje urodziny.
Ale już ćwiczymy się powoli i chcemy samodzielnie podejść do rzeźby. Materiał właśnie dostaliśmy od przemiłego kolegi (jego stryjowi zwaliła się lipa). Musi trochę podeschnąć i potem do roboty.

Z rzeczy drobnych acz ozdobnych, które da się zrobić przy tak niskiej temperaturze, to w pomieszczeniu grillowym powstała szafka służąca zimowemu przechowaniu kufli (szafka całkowicie własnej roboty i pomysłu, którą nieco wykończyłam decupagem). Zdjęcie wkrótce, bo niestety w sobotę pracowałam a dziś trzeba było odrobić zaległości spacerowe z psem Żwirkiem.



Zresztą właśnie kończone są pozostałe drobiazgi: drzwiczki do wędzarni, trójnóg nad ognisko do wieszania kociołka i nie tylko, taka "niby koza" do grillowni. Sądzę, że do końca miesiąca będą już nowe zdjęcia.

Ze zdjęciem,którego nie mogłam dobrze wkleić to jakoś tak było, że rzeczywiście najpierw obróciłam a potem wklejałam. Nawet w podglądzie w eksploratorze Windows mam je w pionie. Dlatego właśnie stwierdziłam, że już nie wiem jak je wkleić. Ale jeszcze powalczę chwilę.

Co do roślin: najbardziej uwielbiam właśnie wrzosowate co zresztą widać po większości ujęć. Rozrosły mi się już ślicznie pomimo tego, że posadziłam ich tak niewiele. A posadziłam niewiele bo ... pracuję dość intensywnie a nie pozwalam innym zajmować się roślinami. Nie żeby ktoś się zbytnio do tego pchał . Ale wolę sobie to tłumaczyć własną zaborczością w zakresie tematu roślin .

Dziękuję za miłe słowa. Wiem, że ten ogród jest nieco inny - bardziej nakierowany na ludzi i na ich swobodne przemieszczanie się po całym jego terenie. Mam nadzieję, że wszystkim gościom (zapraszam serdecznie do nas) miło jest siedzieć przy stole czy też podejść na wrzosowisko i zerwać poziomki, jagody, maliny i truskawki rozrastające się coraz bardziej. Tym bardziej, że piwniczka jest coraz lepiej zaopatrzona w różne smakołyki, które uwielbiamy robić. A wędzarnia to kolejne źródło przyjemności dla nas i naszych gości.
Właśnie nie mogąc się doczekać na drzwiczki do wędzarni już zamówiliśmy jakiegoś prosiaczka. Mniam mniam - własna wędlina . Jakoś to niestety nie współgra z zachowaniem linii, ale ostatecznie zimą trzeba zebrać trochę tłuszczyku chroniącego przed zimnem .
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 20:55, 24 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ciekawa jestem, jakie towarzystwo będzie miała aktualna postać.
No i kto będzie rzeźbił. A możemy się pisać na pokazanie rzeźbienia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ba... 12:40, 25 paź 2010


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
gardenarium napisał(a)
Ciekawa jestem, jakie towarzystwo będzie miała aktualna postać.
No i kto będzie rzeźbił. A możemy się pisać na pokazanie rzeźbienia?


A to akurat już wiadomo. Tzn. rzeźbić będziemy MY (znaczy dla mnie są już takie małe dłutka, a dla mojej WIĘKSZEJ "połowy" zostało chyba tylko noszenie i przecinanie piłą ). Mieszkamy na ulicy co się nazywa Niedźwiedzia. Czyli ... rzeźbiony będzie misio. Na początek w wersji mini żeby przećwiczyć jak to się w ogóle robi. A na wiosnę już taki pełnowymiarowy.

Zapraszamy oczywiście na ten drugi etap - na razie będzie mnóstwo wpadek - a efekt bez wątpienia będzie taki jak zamierzyliśmy czyli ... krzywy.

Docelowa część lipy jest wielkości tak solidnej, że musi najpierw kilka miesięcy podeschnąć. A zresztą nasz "misio" czterokołowy (czyli Mitsubishi Pajero) nie był w stanie udźwignąć tych większych kawałków lipy. I musi nam pomóc kolega z traktorem . Będę dawać znać o postępach i zapraszać. No chyba, że chcecie już się pojawić to tylko dajcie znać - wędzarnię i bigosowy kociołek można uruchomić od końca października - będzie smacznie
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 11:54, 27 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja się piszę na wędzarnię już i bigosik na rozgrzewkę. Czekamy z niecierpliwością
A odnośnie rzeźbienia, trzeba fotografa na stałe postawić, żeby nie przegapił czegoś
Ostatnio podobał mi się niedźwiadek z kamienia na osiedlu o tej nazwie w Ursusie. Sfotografować i wrzucić tutaj wzór?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ba... 14:16, 27 paź 2010


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Tego misia widziałam już i zrobiliśmy kilka fotek. Jest śliczny. Taki właśnie "niedźwiedziowy".

Fotograf nadworny jest - a jakże. To ta moja WIĘKSZA połowa. Aparat też adekwatny do rozmiarów połowy. Dla mnie to by pewnie kupił jakiś miniaturowy aparat np. szpiegowski .

Po 1 listopada podaję w takim razie propozycję terminu i oczywiście adres. Też czekam z niecierpliwością .
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 15:29, 27 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czyżby kupił Canona 5D Mark 2 co najmniej?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ba... 13:01, 28 paź 2010


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
gardenarium napisał(a)
Czyżby kupił Canona 5D Mark 2 co najmniej?


Nie. Ale którąś tam Alfę Sony. Z jakąś masą obiektywów. Spora torebeczka.

A ja właśnie nie wytrzymałam jednak i zrobiłam zdjęcia telefonem (czyli nie najlepszej jakości i przy nie najlepszym świetle) rano przed wyjściem do pracy.


To jest ta szafka, którą zrobiliśmy do grillowni - te obrazki na drzwiczkach to nie są róże a ... jesienne liście.

Idąc za głosem szaleństwa kolorów jesiennych zrobiłam jeszcze na stół wianuszek "różyczek" z liści. Niestety zdjęcie nie oddaje kolorów.


No i jeszcze powstały ozdoby adekwatne do jednej z funkcji grillowni . Poniżej zdjęcie jednej z nich. W sumie są 3 podobne.


No i kolejna rzecz w grillowni własnoręcznie ozdobiona - lampka do wstawiania świeczki.



No i na koniec "maleństwa", które zdobią choć nie do końca muszą być użyte w ogrodzie - efekt ostatniego wieczora.






____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 20:37, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Widać artystyczną duszę we wszystkim, co robicie. Już się nie mogę doczekać rzeźbienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies