Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zmiany zmiany zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany zmiany zmiany

marysia_kielar 00:06, 23 kwi 2011


Dołączył: 26 mar 2011
Posty: 629
____________________
Iwonicz - moje miejsce na ziemi ;)
agnieszka_ba... 07:12, 20 sie 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Przygotowując się do konkursu "Kwiaty Lata" wybrałam się z komórką na polowanie. Ponieważ w konkursie jakoś mamy pokazywać zdjęcia pojedynczych kwiatów, to nie odmówiłam sobie kilku ogólnych zdjęć w nieco gorszej rozdzielczości. Tak celem dokumentacji .





____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
agnieszka_ba... 07:28, 20 sie 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
A teraz nietypowi goście ogrodu:
Tykwa (sama siałam jeszcze wczesną wiosną) - ma już 3 zawiązki



Figa - owocuje co roku - rośnie w gruncie




Oleandry ze stopami w wodzie - tegoroczny eksperyment - rosną rewelacyjnie



Owocujący mocno cytrus - wszystkie owocki z mojej hodowli tegorocznej.

____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
agnieszka_ba... 07:32, 20 sie 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Dalie z własnego wiosennego siewu.




____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
ell 07:48, 20 sie 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
agnieszka_baklarz napisał(a)



Te fioletowe wiechy dodają uroku - pięknie wyglądają jak w naturalnym środowisku

Czekam już od dawna na więcej widoczków z Twojego wspaniałego ogrodu.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Sebek 11:19, 20 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No pięknie u Ciebie, wszystko ślicznie rośnie.

Oleandry rzeczywiście świetnie wyglądają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kelasida 11:29, 20 sie 2011


Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 31
Juz wiem u kogo byla piwniczka-jestem pod wielkim wrazeniem tego projektu i chcielibysmy z mezem co podobnego zrobic u nas w ogrodzie tylko dylemat taki ze nie mamy pojecia o budowie czegos takiego :-/ , mialas moze jakis projekt czy mury powstaly od wlasnego "myslenia-wymyslenia" ?
Mozesz podpowiedziec jakimi materialami i powlokami bylo to budowane?
Pozdrawiam Iwona
____________________
agnieszka_ba... 18:24, 20 sie 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Dzięki za miłe słowa . W tym roku walczę z ... moimi psiakami. Okazało się, że 1,5-roczny szczeniak (hehehe) bernardyna jest:
a) baaaardzo skoczny - przeskakuje spokojnie do sąsiada, więc trzeba było podwyższyć miejscami ogrodzenie
b) baaaardzo ruchliwy - tyle ile razem z drugim psiakiem mi kwiatów zadeptały, wyrwały, wykopały, to się w głowie nie mieści.

No i stąd nastawienia na sianie nasion jednorocznych + przesadzanie w "mniej ruchliwe" miejsca kwiatów które zupełnym przypadkiem przeżyły.

Co do piwniczki:
1. dużo czytaliśmy w internecie o tego typu budowlach.
2. projekt rzeczywiście samodzielny - tylko to oczywiście podlega zgłoszeniu - wystarczy odręczny szkic z planowanymi wymiarami - sama robiłam to wiem.
3. materiały:
a) fundament (ławy) - kopany osobiście przeze mnie na głębokość około 1 metra (zaczy ciut więcej). Na podłogę i ławy wylewka z gruchy (nie pamiętam już jaki to był beton). Piwniczka jest posadowiona tak około 30 cm pod ziemią (jedynie) bo u mnie wiosną jest wysoko woda gruntowa. Nie robiliśmy opaski bo na około piach
b) ściany - cegła murowana przez Jarka własnymi rękami. Najpierw robił te proste ścianki (czyli pewnie z jakieś 120 - 140 cm) potem był na to łuk. Łuk się robi w oparciu o szablon. Zrobił taki stelaż, że najpierw były z desek takie 2 "wieczka" w postaci połówki koła. I od góry obił je sklejką czy też płytą MDF. Ciężkie to było strasznie, bo uparł się, żeby długość tego cuda była około 1 m. Całość stała na "nogach" i był przesuwana w miarę zrobienia poszczególnego kawałka łuku.
c) w ścianie szczytowej zamontowany jest wywietrznik (taka rura z kolankiem) wychodzący na wierzch.
d) na zewnątrz został położony najpierw styropian a na to jeszcze folia celem izolacji
e) a potem to już ziemia.
f) drzwi zostały zrobione z jednego z "wieczek" szalunku. Też zostały od środka obite styropianem,a z zewnątrz polakierowane jedynie lakierem bezbarwnym.
4. problemem okazał się w tamtym i tym roku poziom wody gruntowej na poziomie ... gruntu. Czyli zaczęło nam się wlewać. W związku z tym w tamtym roku na podłogę poszła dodatkowa wylewka ze szkłem wodnym. Pomogło.
5. Półki itp. były robione z pozostałych z budowy materiałów.
6. Wejście zostało dodatkowo "ozdobione" wmurowanymi kamieniami
7. No a kaskada to już zupełnie inna bajka.

Uffff. Nie wiem czy wszystko było jasne, ale mam nadzieję, że trochę to pomoże. Tak czy inaczej było zrobione to własnymi rękami. Zawartość też .

Aha, żadne z nas nie ma wykształcenia (ani dużego doświadczenia) w tym kierunku.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 22:13, 20 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak miło Agnieszko widzieć Twoją aktywność i to jeszcze z takim szczegółowym opisem
ŚLiczne zdjęcia nad stawem i dalii
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 01:42, 21 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
fajnie,że się odezwałaś pokazuj kwiatki na konkurs
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies