Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Liza 13:50, 16 wrz 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
Witam. Czy ma ktoś osobiste doświadczenia z takim trawnikiem? Jaka firma jest polecana? Jak miesiąc jest dobry do zakładania takiego trawnika?
Gardenarium 17:47, 16 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam osobiste doświadczenia z takim trawnikiem, zakładam je od 20 lat. Firm tutaj nie polecamy, nawet nie wiemy z jakiego jesteś rejonu Polski.

Poczytaj moje artykuły wraz ze zdjęciami, nabierzesz przekonania do takich trawników.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/27-trawnik-z-rolki-murawa-idealna

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/3-trawnik-w-ogrodzie

Taki trawnik zakłada się przez cały rok, pod warunkiem że jest w sprzedaży, że ziemia nie jest zamarznięta, że da się zwinąć w rolkę i że będziesz go podlewać systematycznie. Raczej tylko zima ze śniegiem odpada.

Najpóźniej zakładałam taki trawnik 4 grudnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Liza 11:07, 18 wrz 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
Dziękuję za odpowiedź na pewno poczytam.
CebuleKwiatowe 17:37, 24 wrz 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Daj znać czy ostatecznie zdecydowałeś się na taki trawnik. Ja osobiscie jestem zdania że jest to opcja dla kogoś kto nie ma czasu na pielęgnację a chce mieć przyzwoity wygląd, taka trawa nigdy nie dorówna posianej, nie da satysfakcji, ale to tylko moje odczucia.
____________________
Anita1978 20:37, 24 wrz 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
CebuleKwiatowe napisał(a)
Daj znać czy ostatecznie zdecydoałeś się na taki trawnik. Ja osobiscie jestem zdania że jest to opcja dla kogoś kto nie ma czasu na pielęgnację a chce mieć przyzwoity wygląd, taka trawa nigdy nie dorówna posianej, nie da satysfakcji, ale to tylko moje odczucia.

Nieprawda!
Trawa z rolki jest super! Prawdziwy dywan!
Wszyscy u mnie go podziwiają, polecam szczerze!
____________________
ogródek Anity
Liza 07:58, 25 wrz 2014

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
CebuleKwiatowe napisał(a)
Daj znać czy ostatecznie zdecydoałeś się na taki trawnik. Ja osobiscie jestem zdania że jest to opcja dla kogoś kto nie ma czasu na pielęgnację a chce mieć przyzwoity wygląd, taka trawa nigdy nie dorówna posianej, nie da satysfakcji, ale to tylko moje odczucia.



Co masz na myśli że nie dorówna zasianej? Wydawało mi się że jest odwrotnie
Gardenarium 19:26, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zasiana trawa nigdy nie dorówna tej z rolki, wiem to bo zakładam trawniki od 20 lat. Obecnie kładę tylko z rolki.

Na zasianej nasiona wydziobią ptaki, nasiona spłyną wraz z ulewą jeśli będzie, zawsze w takiej trawie wzejdą chwasty, których nasiona były w glebie, potem robota jak nic. Poza tym nigdy nie masz pewności co wysiewasz, może jakieś trawy pastewne. Poza tym, żeby doczekać się takiego efektu trzeba długo czekać i bardzo długo pracować nad tym efektem, zanim trawa siana dorówna takiej z rolki upłynie co najmniej pół roku, a i tak nie będziesz zadowolona.

Wystarczy poczytać wątek trawnik z siewu i zobaczyć jakie kłopoty mają wysiewający te trawniki. Kłopotów aż nadto. Za rzadko posiane, za gęsto posiane, trawnik spłynął, trawnik gnije, czy można opryskiwać? czy można nawozić? czy można wertykulować? same kłopoty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:35, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Supel napisał(a)
To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

4 tygodnie temu firma położyła mi trawnik z rolki. Na początku wszystko było ok, trawa ładna, gęsta, zielona, korzonki pod darnią białe, rolki zwarte jak dywan, nic się nie strzępiło czy kruszyło trzymając za róg. Trawa od początku jest podlewana codziennie ok 4 nad ranem, jedna sekcja podlewa ok 20min. Od paru dni zauważyłem, że w niektórych miejscach zaczyna żółknąć i usychać. Trawnika nie nawoziłem bo firma powiedziała, że był sporo nawożony na plantacji i na razie nie trzeba.
Może ktoś coś poradzi?

Pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 19:35, 07 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Skoś krótko. Uchyl darń jeżeli jest to jeszcze możliwe w miejscach gdzie zaczyna żółknąć, podsyp na równo ziemi ogrodowej do trawników i zwałuj całą murawę.
Do wiosny nie stosuj żadnych nawozów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
baraga1904 19:35, 07 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
..A może masz pieska i on tak "zalatwia" Twój trawnik? Bo moja sunia właśnie takich kilka pieczątek mi zafundowała na nowym trawniku...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies