Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Gardenarium 21:44, 07 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Berberysy, Ilex crenata, trzemieliny Fortunego, tawuły japońskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiap 11:06, 12 sty 2022


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57


Nie do końca wiem, czy w odpowiednim miejscu piszę, jak nie, to proszę o wybaczenie.
Za jakieś dwa lata truskawki będą musiały zmienić miejsce "zamieszkania". W tym miejscu wtedy planuję dużą rabatę z bylinami, czy mogę posadzić między truskawkami na wiosnę liliowce, mam kupione małe sadzonki. Do czasu tworzenia rabaty już by się rozrosły?
____________________
Basiap k/Lublina
AlinaP 15:53, 12 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dla mnie byłoby kłopotliwe zrywać owoce przez 2 sezony, klucząc pomiędzy liliowcami. Na dodatek te ekspansywne sadzonki truskawek. Może przechowaj liliowce w powiększonych doniczkach, uzupełnionych dobrym podłożem i zadołuj w innym miejscu. Zapewnij podlewanie. Potem przenieś na docelowe miejsce. Łatwiej Ci będzie zaplanować rabatę, kiedy będzie pusta.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Basiap 08:52, 18 sty 2022


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Dzięki Alu! Twój post bardzo podobał się mojemu mężowi hahaha. Nie byłam do końca precyzyjna, chodziło mi o to czy te rośliny się tolerują. Z nowych liliowców (na przeczekanie) zrobię po prostu nową rabatę w innym miejscu. Dziękuję jeszcze raz!
____________________
Basiap k/Lublina
AlinaP 14:57, 19 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Liliowce to takie bestie, że dadzą radę wszędzie, byle tylko nie było za sucho.
Możesz je przechować też bez doniczek w nowym miejscu. Zaproponowałam doniczki, żeby przy przesadzaniu mieć już przekorzenione egzemplarze.
____________________
Ala
Sulejka 19:44, 26 mar 2022

Dołączył: 26 mar 2022
Posty: 10
Ulubione przeze mnie zestawienie w moim ciągle tworzącym się ogrodzie: lawenda, stipa i róża schneeküsschen
Sulejka 21:09, 26 mar 2022

Dołączył: 26 mar 2022
Posty: 10


Ulubione przeze mnie zestawienie w moim ciągle tworzącym się ogrodzie: lawenda, stipa i róża schneeküsschen
SopiA 23:50, 10 lip 2022

Dołączył: 08 lip 2022
Posty: 2
Dzień dobry,
Czy ktoś z Was podpowie mi, z którym miskantem najlepiej będzie wyglądał dereń biały? Chodzi o szpaler 14 m i nasadzenie naprzemienne przerwane w połowie czarnym bzem Eva. Rozważam miskanty: variegate, gracimillus (jego kwiaty kolorem będą nawiązywały do koloru bzu), malepartus, memory light.
Czy może ktoś z Was ma połączenie któregoś z tych miskantow z dereniem białym (ivory halo lub ellegantisima)?
kasia1 07:07, 14 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Mam nie szpaler, ale rabatę z dereniem Elegantissima i miskantem Gracillimus. Sadzone po kilka sztuk. Derenia tnę dość mocno, więc w szczycie sezonu mają mniej więcej podobną wysokość. Lubię to zestawienie, chociaż nie wiem, jak wyglądałaby taka długość nasadzeń naprzemiennych. Może lepiej po kilka sztuk sadzić. Łatwiej byłoby później coś przed zaplanować.





Tutaj na końcu widać derenia



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Liliowa 16:22, 17 wrz 2022

Dołączył: 17 wrz 2022
Posty: 1
Dzień dobry. Mam do zagospodarowania trójkątny kawałek rabaty o wymiarach 1,5 m x 1,5 m x 1 m. Chciałabym zasadzić tam tawułę odmiany Candlelight lub Country Red. Czy rozchodnik okazały może dobrze się komponować z tymi krzewami? Jaką odmianę dobrać by kolory zbytnio się nie gryzły?Ewentualnie z jaką inną bylina łączyć tawuły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies