Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

ragsmom 14:15, 15 maj 2020


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Dziękuję za cenną uwagę,przenoszę post,Niestety nie umiwm skasować tutaj
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Zakrzewianka 19:32, 01 cze 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 2


Krzewuszka i czyściec wełnisty
karolccia 01:10, 05 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 15

Moje zestawienie : kostrzewa, buk i czyściec. Po prawej stronie wierzba sachalińska smocza. Wystawa południowa.
karolccia 01:56, 05 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 15

Pamiętam, jak zaprosiłam przyjaciółkę, by pochwalić się nowymi nasadzeniami. Długo zastanawiałam się co i jak posadzić, by było ładnie. Usłyszałam, że to standardowe nasadzenia, tak radzą w "Ogrodowisku". Zaczęłam chłonąć, czytać, oglądać "Ogrodowisko", by czerpać z doświadczenia innych. Tak więc standardowe, inaczej żelazne połączenie : żurawka, trawy i hortensja, w tyle bukszpan.

Wiosna :


A tutaj jesień : irga i rozplenica japońska.
Manul 12:46, 11 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2020
Posty: 1
Mam niewielki ogród, większa część na stronę wschodnią, niewielka na południową. I właśnie tutaj chciałabym posadzić krzewy owocowe - borówki amerykańskie (idealnie 4-5 krzaczków) i 2 krzaczki jagody kamczackiej. Dorosłe krzewy są spore i mało ozdobne, nie chciałabym, by zdominowały całą przestrzeń. Czy ktoś z Was posadził borówkę albo jagody w jakimś ciekawym zestawieniu roślin, tak, by były elementem rabaty?
Wiadomo, że borówki tylko z kwasolubnymi, ale przecież nie obsadzę ich różanecznikami? A może jednak? Z czym by się komponowała jagoda kamczacka? Może z lawendą? Podzielcie się pomysłami
Tulasia 09:02, 15 cze 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Manul napisał(a)
Mam niewielki ogród, większa część na stronę wschodnią, niewielka na południową. I właśnie tutaj chciałabym posadzić krzewy owocowe - borówki amerykańskie (idealnie 4-5 krzaczków) i 2 krzaczki jagody kamczackiej. Dorosłe krzewy są spore i mało ozdobne, nie chciałabym, by zdominowały całą przestrzeń. Czy ktoś z Was posadził borówkę albo jagody w jakimś ciekawym zestawieniu roślin, tak, by były elementem rabaty?
Wiadomo, że borówki tylko z kwasolubnymi, ale przecież nie obsadzę ich różanecznikami? A może jednak? Z czym by się komponowała jagoda kamczacka? Może z lawendą? Podzielcie się pomysłami


Borówkę mam w otoczeniu azalii japońskich,obok sosenka,, przed borówką jeszcze poziomki, które też wolą kwaśne, a i jeszcze żurawina za nią, wszystko pięknie rośnie i wygląda. Borówka ładnie jesienią się przebarwia.
A jagoda kamczacka ma bardzo ładne, liście, jasno zielone, u mnie roście między lawendą a budleją
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
AgaCzek 21:14, 15 lip 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Chyba najbardziej klasyczne duety (ewentualnie tercety jeśli liczyć obwódkę z bukszpanu)
Róże i lawenda



I bardzo podobny duet:
róża excelsa i szałwia deep blue (w tym roku róże odrobine się spóźniły)


I niezawodny tercet:
Kula bukszpanowa, berberys admiration i imperata red baron ( tu słabo widać wybarwienie trawy ale przepięknie łączy duet bukszpanowo-berberysiwy)



____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
popcorn 15:38, 18 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bardzo ładne to ostatnie zestawienie!
____________________
Mój nowy ogródek
Margerytka40 11:47, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A to moje zestawienia, które uważam za udane

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gardenarium 21:45, 24 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo udane, zwłąszcza spodobały mi się masywne okrągłe bergenie z falującymi Hakonechloa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies