Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Margerytka40 18:17, 16 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basia_KRK napisał(a)

Co ile cm masz posadzone hortensje? (od środka do środka krzewu)


Hortki rosną w dwóch rzędach, dwie odmiany. Z tyłu Limeligh, przed nimi Polar Bear. To głęboka bardzo rabata więc mogłam sobie na to pozwolić. Między rzędami jest odstęp 110/120 cm a między krzaczkami 140cm. Są posadzone na mijankę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:22, 16 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
_Anna_ napisał(a)


Super zestawianie. Co to za odmiana hortensji? Przed nimi te fiolety to liatry? Perovskia? Słabo widać.


Tak jest tam perowskia i liatry i jeszcze rozplenice i rozchodniki. Hortki to Limeligh i Polar Bear.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Basia_KRK 00:10, 17 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)


Hortki rosną w dwóch rzędach, dwie odmiany. Z tyłu Limeligh, przed nimi Polar Bear. To głęboka bardzo rabata więc mogłam sobie na to pozwolić. Między rzędami jest odstęp 110/120 cm a między krzaczkami 140cm. Są posadzone na mijankę.

Dziękuję
Będę robić małe roszady u siebie i muszę dokupić Limelightów, zastanawiam się co ile je sadzić, żeby zrobiły gęsty szpaler
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Karina2017 16:51, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Margerytka40 napisał(a)
A to moje zestawienia, które uważam za udane



Zachwycające kompozycje, cóż za wyczucie, wszystko jest na swoim miejscu! Piękne! Chciałabym napisać, co mi się podoba najbardziej, ale nie potrafię wybrać, bardzo udane zestawienia. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję pomysłów.
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
ajka 00:56, 11 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
kerii napisał(a)




Kto mi powie co to za roślina z różowymi kwiatami? Cudowne to połączenie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
_Anna_ 13:57, 11 cze 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
ajka napisał(a)


Kto mi powie co to za roślina z różowymi kwiatami? Cudowne to połączenie.


Hortensja ogrodowa
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
ajka 16:06, 11 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
_Anna_ napisał(a)


Hortensja ogrodowa


Naprawdę? A jaka odmiana?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
daredevil 07:20, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Trudno powiedzieć bo odmian jest mnóstwo. Jakakolwiek różowa powinna bardzo podobnie do tej na zdjęciu wyglądać
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Martulaaa 13:42, 07 wrz 2021

Dołączył: 15 kwi 2018
Posty: 2
[zmoderowane] Witam, nie wiem czy mogę tu zapytać? Bardzo podobają mi się tego typu kompozycje i w tym miejscu mam pytanie, czy do tego typu zielonych obrzeży mogę posadzić coś innego niż bukszpan? czy coś innego też by się nadawało? Trochę boję się bukszpanów, ze względu na ćmę. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Rojodziejowa 21:40, 07 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
Martulaaa napisał(a)
[zmoderowane] Witam, nie wiem czy mogę tu zapytać? Bardzo podobają mi się tego typu kompozycje i w tym miejscu mam pytanie, czy do tego typu zielonych obrzeży mogę posadzić coś innego niż bukszpan? czy coś innego też by się nadawało? Trochę boję się bukszpanów, ze względu na ćmę. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam


Cisy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies