Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Janina 12:50, 01 wrz 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Nigdy nie wiem jak zestawiać ze sobą rośliny aby jedne drugim podbijały urodę.Niektórzy na forum robią to bardzo dobrze.Wklejajcie zdjęcia i pokażcie najciekawsze zestawienia roślin.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Magda_ 13:23, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
O, to bardzo ciekawy watek, który może przydać się zwłaszcza początkującym ogrodnikom
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Gardenarium 14:17, 01 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym wątku wklejamy gotowe zestawienia, które nam się udały i mogą służyć jako wzór do naśladowania. Można wklejać zdjęcia podpatrzonych kompozycji w ogrodach odwiedzanych.


Mamy podobny wątek, popatrzcie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow?page=1#

A ten może przenieść do działu projektowanie i przykleić u góry i wklejamy tutaj wyłącznie zestawienia co z czym. czyli kompozycje.

Ten wątek powinien wyglądać tak:

Idealne duety i fotka to z tym, a nie pytania, co posadzić na tej rabacie?

Bo wtedy takie pytanie nadaje się do pojedynczych pytań o projektowaniu. Inaczej - wszystko się dubluje i mamy dwa wątki o tym samym.

Tytuł : co z czym pasuje?

Salvia nemorosa i Spiraea japonica 'Golden Princesse' na ten przykład i fotka

Tak sobie wyobrażałam ten wątek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda_ 15:56, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
super
Ale może niech Janina się wypowie bo to jej watek
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Borbetka 17:18, 01 wrz 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Janino, "wyjęłaś mi z ust" ten wątek, wspominałam nawet u jednej z dziewczyn, żeby coś takiego założyć. Wątek, który Danusia linkuje jest sztandarowym i są zdjęcia zestawień, ale trzeba dopytać, jaka roślina jest na zdjęciu. Ja sobie po cichu myślałam, żeby wstawiać zdjęcie i pod spodem opis roślin. Jeśli coś się komuś spodoba, od razu wiadomo, że się sprawdzi. Co myślisz Janino?
Gdzie ma być ten wątek przeniesiony, to chyba nie tak istotne jak to, że w ogóle jest. Zaznaczam i zobaczę, gdzie on się znajdzie. Już przygotowuję moje zestawienia.
____________________
borówcowy wizytowka
brzydula 17:49, 01 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
O tak !!!! Ja tego potrzebuje !!!!!!!!!!!
Janina 18:13, 01 wrz 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Jeżeli jest już podobny wątek to niech Danusia przeniesie do działu projektowania, w końcu nie istotne gdzie będzie.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
kaisog1 11:23, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
magdalena_brzezinska napisał(a)
a może jakieś zdjęcie się znajdzie bo moja ogrodowa wyobraźnia nie działa zbyt dobrze


Jest mnóstwo, całe mnóstwo zdjęć takich zestawień na Ogrodowisku. Wystarczy użyć wyszukiwarki. Zważywszy na to, że hortensje te są hitem nie będzie to trudne
Albo wystarczy zajrzeć do ogrodów, które projektowała Danusia a realizacje tych ogrodów zechciała nam przedstawić
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Magda_ 12:20, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Ja już Małgosiu przejrzałam realizacje Danusi wzdłuż i w szerz ale może coś pominęłam, więc jak masz może gdzieś pod ręką jakąś fajną fotkę to wrzuć ją do tego wątku
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Sonka 10:19, 12 wrz 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Świetny wątek, pomimo wszystko i tych cudnych ogrodowych zdjęc się przyda, pozdrawiam Krysia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies