Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

anetta 16:51, 12 lut 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
turzyca muskegońska i kostrzewa sina

____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
rozark 18:36, 12 lut 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ładne zestawienie niebieskiego z żółtym (żywym, jasnym zielonym)
____________________
pozdrowionka
pasjonatkaam... 16:46, 13 lut 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Witam,bardzo proszę bardziej doswiadczonych o podpowiedż czy dobre planuję zestawienie:

brzozy chińskie fascination,dereń elegantissima,berberysy tunberga Erecta,miscanty morning light plus jakieś niższe trawki.Z góry dziękuję

____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Zuza 22:26, 15 lut 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Nie wiem czy umiejętne (jak w tytule) ale ja je lubię:
trzmielina na pniu i niecierpki

sosna bośniacka compact gem i wrzosy

jodła kalifornijska, berberys i goździki

żurawki i lawenda
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
anetta 22:34, 15 lut 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900


sosna bośniacka compact gem i wrzosy
Bardzo mi się podoba to zestawienie, takie kolorowe. Pozdrawiam
PS. Zajrzałam do twojego wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek, czy udało się zrealizować plany z wiosny 2014 ?
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Efffa 00:44, 18 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wrzućcie proszę zestawienia z rododendronami, raczej takie na pojedynczą rabatkę, która by się nadawała np. pod okno, bo w Danusi realizacjach są piękne zestawienia np. tuje szmaragd pod nimi rododendrony, a mi chodzi o cos krótszego i niższego.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Malgosik 11:01, 18 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Danusia daje też przed Rh czerwone żurawki.
Ale można dać żółtą Hakonechloa.
Ja mam żurawkę i trzmielinę. Za Rh jest płot, a tuje zaczynają się dalej.

____________________
Ogród na glinie
Efffa 11:25, 18 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dzieki Małgosik, nawet podoba mi się te zestawienie z czerwonymi żurawkami, chociaż Hakonechloa może lepsza opcją będzie.Dzięki
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Joku 11:40, 21 lut 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Jeżeli jest to miejsce niezbyt nasłonecznione (a takie rododendrony lubią) można podsadzić runianką, dodać funkie, paprocie. Miałam nisko rosnące azalie i rododendrony w bluszczu, ale nie polecam. Po kilku latach bluszcz zaczął zarastać sąsiadów.
Kolejna propozycja :gaulteria. Jak dla mnie super roślina zadarniająca, dereń kanadyjski (ten akurat bardzo wybredny).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 10:50, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja niekoniecznie daję pod różaneczniki tylko czerwone żurawki, są jedną z opcji. U siebie mam runiankę paprocie i trawę Hakonechloa macra.

Dobre będą wrzośce, turzyce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies