Gdzie jesteś » Forum » Róże » Towarzystwo dla róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla róż

Gardenarium 16:54, 17 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co pasuje do róż to jest sporo napisane, tylko niech się właścicielka określi że to nie jest pod drzewami w cieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LenaMagda 22:07, 09 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
W jakiej odległości posadzić Miskanta Gracillimus i lawendę od róży Eden Rose 85?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Gardenarium 07:39, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten miskant wyrasta wysoko, jego średnica na górze osiągnie nawet metr a może i ponad, na dole mniej bo to taka "fontanna". Nie chcąc żeby się uwalił na róży musisz go posadzić koło metra od niej. Jak miskant osiągnie dojrzałość i się jednak okaże że leży na róży, będziesz musiała go przesadzić. Chyba że róża pójdzie wyżej i nic sobie nie zrobi z trawy. Jak zamierzasz prowadzić róże? na jakimś obelisku, w kulę będziesz przyginać, czy na kratkę puszczać.?

Aha jeszcze musisz pomyśleć właśnie jak będzie prowadzona róża. Na obelisku zajmie mniej miejsca, tyle co obelisk, prowadzona wiązana w kulę będzie szeroka, a więc widzisz - odpowiedzieć na to pytanie wcale nie jest prosto. W ogrodnictwie nic nie jest proste i wg szablonu, tyle a tyle i kropka. Przemyśl sprawę i daj wskazówki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LenaMagda 12:08, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Witam Danusiu Różę chciałam poprowadzić na wysoki krzaczek, ale chyba bez podpór się nie obędzie. Planuje posadzić ją na dł. 2m, przed nią lawendę. Coś mi się zdaje że przesadziłam z roślinami na takiej powierzchni....
Poniżej zdjęcie projektu i zdjęcie w realu.




Dziękuje za pomoc.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Ewik 12:19, 10 lut 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Pomysł fajny , tylko ja bym derenia tam nie dała , no i wąsko jest. Na metrze tego nie wcisniesz , nie mozesz zrobić jej szerszej ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
LenaMagda 12:24, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ewik napisał(a)
Pomysł fajny ale na metrze tego nie wcisniesz , nie mozesz zrobić jej szerszej ?

Pewnie zarobie Po lewej będą schody na wiosnę może wcześcniej (mój już je kończy malować), najwyżej przy nich wysypie żwirek albo trawkę posieje
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Gardenarium 19:03, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mocno przesadziłaś ze zbyt wąską rabatą, zmieści się jedynie żywopłot z bukszpanu i coś na balustradę. No może jeszcze coś ale nie w tj konfiguarcji. Za dużo roślin, jak się rozrosną bukszpan zmarnieje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LenaMagda 19:46, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Gardenarium napisał(a)
Mocno przesadziłaś ze zbyt wąską rabatą, zmieści się jedynie żywopłot z bukszpanu i coś na balustradę. No może jeszcze coś ale nie w tj konfiguarcji. Za dużo roślin, jak się rozrosną bukszpan zmarnieje.

Tak myslalam.... Jak zwykle przesadziłam... Danusiu jak zrezygnuje z derenia, lawendy i białej róży, to chyba kiepsko to bedzie się prezentować. Jak szeroka musiałaby być ta rabata żeby rośliny miały wystarczająco miejsca?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Gardenarium 21:18, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dereń głównie będzie za duży.

Tak rabat nie projektuj, rób rzut z góry, wtedy na kartce zrób w skali 1:100 i będziesz widziała co się zmieści, wiedząc jaką średnicę osiągają rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LenaMagda 21:27, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Gardenarium napisał(a)
Dereń głównie będzie za duży.

Tak rabat nie projektuj, rób rzut z góry, wtedy na kartce zrób w skali 1:100 i będziesz widziała co się zmieści, wiedząc jaką średnicę osiągają rośliny.

Dzięki Danusiu muszę jeszcze przemyśleć tą rabatę... nie ukrywam, że zależy mi by roślinki były wyższe, aby choć trochę przysłoniły lukę między ziemią a tarasem, to wiąże się jednak z ich szerokością, a rabata jest od strony południowej więc z takimi twardzielami ciężko.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies