Gdzie jesteś » Forum » Róże » Towarzystwo dla róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla róż

AnkaW 11:53, 08 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
żeby był efekt wystarczy 1 krzew westerland czy raczej dwa? Jeśli dwa to w jakiej odległości od siebie?
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Gardenarium 11:55, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby był naprawdę efekt to trzeba posadzić ich co najmniej 15, najlepiej w szpalerze i dać do niej ciemnoniebieskie ostróżki i szałwię omszoną albo lawendę Hidcote i do tego miskanty Variegatus. Będzie bosko bym powiedziała.

Jeden albo dwa, żadna różnica, ale 10 to już dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnkaW 15:37, 09 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem i odpowiedź. Nie spodziewałam się, że akurat Ty znajdziesz czas, żeby zająć się tym moim "nieszczęściem"

Mamy działkę na stoku w drugim rzędzie i cały czas czekamy aż ktoś przed nami coś skończy, żeby spływające błocko przestało nam niszczyć wjazd na posesję a tu jeszcze na dodatek sąsiad zamiast coś sensownego robić z działką po przodkach to z roku na rok coraz bardziej ją zabałagania
15-ście to mi tam ich na pewno nie wejdzie - co prawda z tym metrem to nie do końca prawda, bo to będzie poszerzenie istn. rabaty (czerwona linia) ale istniejąca jest niżej niż podjazd i obwiedziona minipalisadą (pochylenie działki było naprawdę duże koło 12-15%) Na niebiesko zaznaczyłam planowane róże, te dwie na granatowo mają być rhapsody in blue puszczone na obudowę śmietników, na czarno to co jest, szary jest orzech sąsiada . Brama jest przesuwna. Za słupkiem przy bramie jest słup energetyczny - posadziłam bluszcz ale jeszcze jest mały. Pod klonem jesionolistnym mam minikolekcję żurawek (7 odmian i 3 odmiany host) Przed rozplenice posadziłam poparzone hosty z innego miejsca (to poza dolną częścią działki najdłużej zacieniona moja rabata - orzech)

Chyba, że zrobić tam coś całkiem innego? Jak się lepiej przyjrzałam tej mojej nieudolnej wizualizacji to kolorystyka jednej strony wjazdy z drugą stroną chyba nie bardzo pasuje?
Najpóźniej na wiosnę muszę coś zacząć robić z tym widokiem, bo jest dla mnie zbyt ciśnieniotwórczy a i szmaragdy chyba nie zdążą urosnąć...
____________________
Pozdrawiam :) Anka
AnkaW 15:46, 09 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
A i dziękuję za doradzenie do towarzystwa westerland miskantów - małżonek w tym roku o dziwo zainteresował się tematem i chce mieć na ogrodzie trawyPosadziłam już rozplenice, zebrinusy, red baron i trawę-nietrawę - konwalnika, chociaż chyba kupiłam coś innego bo nie jest zbyt czarny
Jakie rozstawy nasadzeń trzeba przyjąć?
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Gardenarium 22:39, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/397-sadzenie-bylin
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Grabek 13:08, 16 paź 2015

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 2
Przede wszystkim lawenda
____________________
waldek727 05:18, 17 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wymagania glebowe dla róż i lawendy to dwie różne bajki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Mariusz 14:05, 17 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Opowiedz te bajki, dla lawendy i róży z osobna.

Lawendy sadzi się w towarzystwie róż, jakie widzisz przeszkody?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gardenarium 14:11, 17 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jedno i drugie można posadzić na podwyższonej rabacie i pod każde dać w dołek co innego.
Wszystko można pogodzić tylko trzeba wiedzieć jak.

Dając towarzystwo nie wiem nawet gdzie te różę mają rosnąć, hipotetycznie daję różne warianty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 14:35, 17 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Do róż pasuje firletka, ostrogowiec..
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies