Gdzie jesteś » Forum » Róże » Towarzystwo dla róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla róż

agaaa 20:55, 07 wrz 2014


Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 10
Chcialam posadzić róże wśród rozplenicy. Widaiałam taką kompozycję w ogrodach Kapias. Poszukuję róży w ciemnym kolorze, purpura, fiolet, czerwień. Zalezy mi na tym aby byla to dosyć wysoka odmiana, powtarzajaca kwitnienie. Moze ktoś z was mi coś doradzi.
____________________
Sebek 14:46, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dziewczyny teraz zachorowały na różyczkę i mnie powoli zarażają - z tych kolorów powinna Ci się spodobać Ascot, Wiliam Szekspir.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agaaa 20:01, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 10
Sebku, bardzo dziękuję za podpowiedź. Z pewnością zdecyduję się na którąś z tych odmian. Obie są piękne, będą się wspaniale prezentowały wśród moich rozplenic. Zobaczymy jak z dostępnością na rynku.
____________________
rozark 16:59, 30 lis 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Polecam Rosarium Uetersen, w ogrodach Kapias posadzili je w kilku miejscach m.in. w ogrodach angielskich. Róża o bardzo obfitym kwitnieniu ( i za to bardzo ją lubię), choc może chorowac na czarną plamistość ( u mnie ma, ale u mnie chorują też obok posadzone te z adr.
____________________
pozdrowionka
Yukka 08:59, 18 cze 2015


Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 3
U mnie też chodzi o towarzystwo, ale trochę inny problem, mam nadzieje, że to dobry wątek
Mam różę na tarasie. Ma dużą doniczkę, nic się z nią nie dzieje złego. Ale mam też bambusa, jest to chyba dracena, która nie chce się za bardzo rozwijać. Zastanawiałam się już czy jej nie wyrzucić, ale pomyślałam, że w róży nie będzie przeszkadzać a lepiej wygląda niż taki sam kij w doniczce.
Czy nie zaszkodzi róży?
katarzynkak 22:56, 27 cze 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
A moze takie towarzystwo?









____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
skarabeusz 16:07, 30 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
MirellaB 17:32, 31 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
AnkaW 09:02, 08 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Może ktoś mi doradzi co pasowałoby do róży westerland? Mam takie kłopotliwe miejsce przy wjeździe od strony sąsiada. U sąsiada bałagan z każdym rokiem coraz większy, małżonek nie chce słyszeć o matach z wikliny. Z szerokością jest nienajlepiej właściwie od zera do około 1m. Planuję na początek puścić na siatkę trzmielinę potem tą różę dalej mam szczepiony klon jesionolistny z żurawkami w nóżkach i rząd szmaragdów na długości około 40m. Ogrodzenie jest praktycznie w osi pn-pd, zacienienie od bardzo starego orzecha sąsiada przez 3-4 godziny. I pytanie trzmielina biało-zielona? Czy coś innego. Ta róża mi się podoba i jej cechy też ale może ktoś zaproponuje jakąś inną odmianę do rozważańCo pasuje do westerland w nóżki? Z drugiej strony wjazdu ma być różanka. Od pn przy samym ogrodzeniu mam zaczątki wysokiego żywopłotu z bukszpanu z przodu ma być niska obwódka bukszpanowa, lawena a z tyłu planuję trzy buki/klony. Ziemia b. zbita gliniasta, małopolska.
Co o tym myślicie?
____________________
Pozdrawiam :) Anka
AnkaW 09:15, 08 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
i zapomniałam na początku rzędu szmaragdów mam przed nimi trzy rozplenice a dalej po jakichś 10m początki żywopłotu mieszanego czyli przed szmaragdami np: migdałek na pniu, rododendrony, sosny, jodłę, kulki berberysów, tawułę, lilaki, jałowce kolumnowe, peris itp - na razie niezbyt ciekawe/niedokończone i do poprawek Na końcu działki za szmaragdami w najniższym miejscu działki mam dąb czerwonolistny, 2 doorenbosy, 1 brzoza gracilis i przy samym ogrodzeniu od strony południowej 3 miejscowe młode dęby. Ten fragment jest raz do roku zalewany i traktujemy go jako "ogród naturalistyczny". Działka ma ok 27 arów i jest położona na południowym stoku.
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies