Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Tarnowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Tarnowie

monteverde 00:49, 01 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to widać))))))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joku 10:46, 01 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Richie, możesz zdradzić czym jest podsadzony rządek iglaków na zdjęciu, tam gdzie stoi ławka?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Iwona 12:06, 01 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Twój ogród jest przepiękny, taki idealny! Widać że wszystko przemyślane.
____________________
MarekW 14:06, 01 mar 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Cudowny i piękny ogród Mnie najbardziej zachwyciły schody i kamienne tarasy, takie dopracowane i szlachetne. Czekam niecierpliwie na kolejne zdjęcia.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Monika123 15:08, 01 mar 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Witam!
Naprawdę piękny ogród. Poprosimy o więcej zdjęć.
zbigniew_gazda 15:30, 01 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Po ostatnich zdjęciach - szczęka mi opadła . Wzorzec. Sąsiedzie z Tarnowa , wstawiaj dalej fotki niech przełykamy ślinkę , podziwiamy i wiele się nauczymy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Martek 15:54, 01 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Coś mi się wydaje ,że obudzimy się z ręką w nocniku ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Syla 19:36, 01 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mowę mi odjęło
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Richie 19:50, 02 mar 2011


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Witam ponownie !

W związku z zainteresowaniem - trochę historii o ogrodzie.

Ogórd moj w tym kształcie powstal 10 lat temu. Wczesniej przez 20 lat byl typowym ogrodem przydomowym, gdzie w górnej części był ogórd warzywny z drzewami owocowymi, a w dolnej ogórd ozdobny. Kaskady powstaly wraz z budową domu przy wykorzytaniu naturalnie uksztaltowanego terenu (lekki spadek). Jako kompletny ogrodnik amator posadzilem iglaki, krzwy, byliy, kwiaty a w następnych latach przesadzałem i dosadzałem je "metodą prób i błędów". Trwało to przez kilka lat i zawsze było cos nie tak - jestem bardzo wymagający (także od siebie).
Gdy na rynku pojawiały się coraz ładniejsze rośliny i nastąpiła moda na ogrody ozdobne - kompletny zawrót głowy, podjąłem decyzję o likwidacji ogrodu warzywnego. O pomoc poprosiłem projektanta by wykonał projekt całgo ogrodu z uwzględnieniem moich sugestii oraz wykorzystniem istniejących roślin.
Realiację podzieliłem na etapy. I-szy to budowa altany, alejek z kostki brukowej i nasadzenia górnego ogrodu. II-gi to oczko wodne, gejzer, fontanna, pergole. palisady itp. Mineło już wiele czasu ale nigdy nie powiem, żę ogród jest "ukończony", bo zawsze coś w nim chce zmienić, o czym bardzo ładnie opowiada nam szefowa p. Danusia.
Mam wielka satysfakcję, że sam wszystkie rośliny kupowałem, kopałem dołki i sadziłęm ... a było tego "trochę". Również bieżące utrzymanie ogrodu należy do mnie bo uwielbiam to robić. Przez to stałem się pasjonatą i hobbystą. Nadal korzystam z doświadczenia i wiedzy innych co sobie bardzo cenię, a obecność na tym forum daje mi tą pewność.

Joku pytała co rośnie pod ławką - zimowity, a pod tujami bluszcz hedera helix.

PS. Nie mam cyfrowych zdjęć z czasów budowy ogrodu i nie moge ich teraz dołączyć do wiadomości ale postaram się kilka zeskanować i może jutro pokazać.W zamian link do strony ze zdjęciami mojego ogrodu: GALERIA
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
MarekW 21:27, 02 mar 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Oniemiałem z zachwytu
galeria cudowna a ogród zadbany jakby cała ekipa ogrodników przy nim pracowała. Podziwiam i gratuluję.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies