Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata różana zamiast warzywnika:) pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata różana zamiast warzywnika:) pomocy:)

popcorn 12:52, 10 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie!!

Znalazłam nowe miejsce na skrzynki z warzywami. Czekam aż można będzie warzywka zebrać i sadzę rośliny ozdobne Ale fajnie!!
Cała rabata, która jest rogowa, obsadzona jest z przodu bukszpanami; stworzą niedługo mam nadzieję obwódkę.

Proszę o pomoc.
1/za płotem jest rząd cisów, kiedyś urosną i będzie żywopłot, stworzą tło dla roślin w ogrodzie, a zielona siatka może utonie w cisowych igiełkach Są cisy mniejsze i większe, większe wykopię niedługo i dosadzę mniejsze które czekają w doniczkach, żeby było równo i porządnie. Cisy podsadzone są runianką, która słabo rośnie. Dużo lepiej rośnie mozga trzcinowata, która rosła w płocie, a teraz rozłazi się niemożebnie i wypiera runiankę muszę zwalczyć chyba roundapem?

2/Pod płotem, po stronie działki - planuję kontynuację rzędu hortensji (na razie jest 7 limek); do końca limki, czy może też 7, ale Vanille Fraise?? waham się.

3/ w miejscu skrzynek chciałam sadzić róże, po 3 z odmiany, różowe i kremowe. Całość podsadzę bodziszkami i kocimiętką. I chciałabym tam też rozplenice pomiędzy, uwielbiam I połączenie róż z trawami bardzo lubię, moja pomponella:


4/czereśnia zostaje Magnolia doradziła podsadzić obwódką z bukszpana i wypełnić chyba lawendą. Myślę

Martwię się że czereśnia zacieni cały ten kawałek i za kilka lat róże mi tam padną. Więc jeśli nie róże, to co?

Teren wygląda tak, zdjęcia z piętra:.
W miejscu kompostownika będzie placyk z ławeczką




Tu w miarę zagospodarowane - po lewej:


Tu nie:
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:08, 10 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pociągnęłam dalej bergenie, rzędem za bukszpanami, limki rzędem w prawo (trochę dużo miejsca mi zajęły). Co pomiędzy? Jedno przęsło płotu ma 2,5 m, więc głębokość tej rabaty to 7,5 metra (spoooro róż wejdzie i ponad 8m długość do zagospodarowania...



Trochę nudno z taką ilością bergenii... hmmm... może bergenie paskiem, potem co innego i znowu bergenie?
____________________
Mój nowy ogródek
bacowa 07:29, 11 wrz 2013


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Wykopane duże cisy daj z tyłu za placykiem z ławeczką, będzie ekranik i osłonisz się trochę od sąsiadów .
pozdrawiam E
popcorn 08:20, 11 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Ewo,
taki mam plan na duże cisy ale nie wiem co z miejscem pod czereśnią, nie chcę żeby znów mi taki misz-masz wyszedł jak pod domem... może nie róże???
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:10, 11 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A może zamiast róż, wrzosowisko? z trawami?
Sucho i słonecznie, gorzej ze słońcem będzie jak czereśnia urośnie...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:54, 12 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buu, nikt nie podrzuci zadnego pomyslu?

-posadzę do konca kolejnych 7 hortensji (7 limek, jak po lewej, czy 7 vanille fraise??)
-chciałabym tam rozplenice i chyba jednak poletko wrzosów i wrzośców z trawami, nie róże?

help
____________________
Mój nowy ogródek
beta 21:03, 12 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a czemu rezygnuejsz z różanki?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 21:08, 12 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Beta, myślę że zrobię ją pod domem, tam przynajmniej wiem że warunki świetlne się nie zmienią, tj nie ma czereśni która rośnie i robi coraz większy cień.

Myślę że wyjdzie mi jak zwykle misz-masz, bo posadzę cokolwiek mam, żeby chwasty nie rosły

Na początek 7 limek lub vanilek, bergenie z czymś przemieszam (posadzę w cieniu, a w słońcu tę drugą roślinkę I zobaczymy ile miejsca zostanie...
____________________
Mój nowy ogródek
beta 21:17, 12 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a co z warzywnikiem?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 08:12, 13 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Skrzynki na warzywa poustawiam wzdłuż podjazdu, w połowie zdjęłam już tam darń. Tam też są 4 drzewa, które rosną i będą rzucały cień, ale mam nadzieję na dokupienie kawałka działki za garażem, gdzie docelowo przeniosę warzywnik i będę miała szklarenkę nawet

12go października jadę do Rodziców, a tam jest niedaleko śląska giełda kwiatowa, z tanimi wrzosami, trawkami i jeżówkami Chciałabym do tego czasu mieć plan i jak przywiozę zakupy, to mieć je gdzie posadzić

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies