Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata różana zamiast warzywnika:) pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata różana zamiast warzywnika:) pomocy:)

Pszczelarnia 13:32, 10 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Karolciu, wiem, co mówię o drzewach owocowych w innym miejscu niż sad. Mam je wszędzie. Nad parkingiem, na podjeździe, nad ścieżką do domu, nad rabatą różaną i nawet w ogrodzie cienistym - dawne drzewa, jak rodzą zostawiam ale nieprzynoszące owocu wycinam. To, że róże kończą się od pnia 3 m nie oznacza , że nie będziesz miała spadów. Będą. Ale nie mam doświadczeń, jak się zachowuje żwirek na rabacie pod drzewem owocowym. Spadnie liść podniesiesz, spadnie owoc - masz od razu żwirek w kolorze owocu. Więc nie wiem.
Ale generalnie "problem" drzew owocowych nad rabatami ozdobnymi zajmował mnie - w tym roku miałam śliwki wszędzie i (przy dobrej woli nawet) nie nadążyłam ze sprzątaniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 21:44, 10 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na pewno żwirek to kiepski pomysł, ale nie mam lepszego... trawa w tym miejscu przesycha, tylko chwasty zostają wysypanie żwirkiem wydało mi się dobrym pomysłem - bo tam nic nie urośnie. Liście i resztki owoców na żwirku -już nie tak fajnie

Rabata tam to zapewne rozwiązanie na kilka lat, nie dłużej - póki czereśnia nie urośnie na tyle wielka by rzucać cień i wysuszać więcej ziemi pod sobą niż sięga jej korona... liczę się z tym. Ale czereśnia ma być, to jedyne drzewo za którym mój M stoi murem niech będzie, jakoś przeżyję
____________________
Mój nowy ogródek
beta 08:47, 11 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja też mam drzewa owocowe, konkretnie gruszę i czereśniowiśnie, w rabacie....no i tak zostaje....sadził je mój Tata i Dziadek ...więc muszę się liczyć z tym, że zbierać będę

a może pod tą Twoją czereśnie jakieś podłoże typu polbruk, cegła, kamień?????...nie wiem, tylko głośno myślę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 08:53, 11 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Beta! Wolałabym tam nic trwałego nie dawać, a na takim twardym podłożu to dopiero rozpryśnięte czereśnie by było widać żwirek się przemiesza i git, a to... hmm...

cóż, przeżyję z tą czereśnią, chyba
____________________
Mój nowy ogródek
beta 09:26, 11 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
z czereśnia przeżyjesz...pewnie łatwo nie będzie, no ale ....
znalazłam cos takiego

http://www.e-ogrodek.pl/a/15016,kamienie-w-ogrodzie/0/6,nawierzchnia-z-plyt-i-zwir-wokol-drzewa
http://www.projektoskop.pl/a-9041-barwy-i-wzory-nawierzchni-z-kostki.html
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 09:28, 11 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie zobaczymy co z tego wyjdzie
k.
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 10:39, 11 paź 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Karolina, dopominam ie o zdjecia bo na twoim wątku głównym czytałam, że pewne prace juz wykonane, pokaz jak ci to wyszło... jestem ciekawa
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
beta 10:44, 11 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1500-borowcowy-raj?page=82

Borbetka
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 10:55, 11 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zdjecia zrobione. Na razie nic nie widac roslin - trawek - brak, kory brak. No i efekt bedzie dopiero na wiosne, jak trawa urosnie przed bukszpanowa obwodka... ekobordy jeszcze nie zamowione... generalnie nie ma co pokazywac jeszcze... no niech bedzie:

Z pietra domu = z lotu ptaka



Z bliska



Rzad cisow za plotem, rzad limek, resztki warzyw
potem rzadek roz poprzetykanych bodziszkami, 5 wiekszych bukszpanow kiedys kulek (pomiedzy nie chce hakone i krokusy). i obwodka - kiedys - bukszpanowa.

Kolko dookola czeresni jeszcze nie skonczone, bo warzywa rosna i nie ma kiedy ich zjesc

jeszcze troche cierpliwosci poprosze

Borbetka ma cudnie cos zgapie dzieki!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:39, 15 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Niedzielne trawkowe zakupy posadzone. Brakuje mi jeszcze morning lightów. Dzisiaj sadzę cebule i sypię korę i czekam na wiosnę





Nowe limki jeszcze próbują kwitnąć:
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies