Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata różana zamiast warzywnika:) pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata różana zamiast warzywnika:) pomocy:)

popcorn 13:22, 06 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tutaj przed:



A tu po (no prawie, jakaś sałata i szpinak jeszcze do usunięcia):



Truskawki też przeniosę, ale to za rok dopiero.








Czereśnia w bukszpanikowej ramce, zamierzam otoczyć bukszpany ekobordem i całość wysypać grysem. To dobry pomysł??

no i co dalej?
Rząd limek dosadziłam, pociągnę jeszcze rząd róż (na wysokości czereśni, równolegle do drogi).
Pod róże bodziszki, między róże a hortensje trawki.
Truskawki zostają, zostaje jeszcze tu miejsce:


Wzdłuż płotu rząd cisów sobie rośnie, cała rabata otoczona jest od trawnika bukszpanami (kilka widać na fotce). Po prawej będzie ławeczka. Tutaj chcę wsadzić katalpę Nana na wysokim pniu. Wrzosy mam do zagospodarowania jeszcze i mogę dokupić trawek... hmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 14:02, 06 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak ta rabata ma się do trawnika, chodzi mi o to jaką ma szerokość w tym miejscu trawnik.

Popatrzyłam wstecz i wydaje mi się, że trawnik jest za wąski pasek,a rabaty olbrzymie. Zrobisz rysunek tego narożnika ogrodu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 17:35, 06 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Danusiu! Jak miło że zajrzałaś!

Jedno przęsło płotu ma 2,5 metra
rabata ma ok. 7,5 metra długość (wzdłuż chodnika) i w najszerszym miejscu ok 6m?

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 17:36, 06 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Posadziłam bodziszki pod różami. Róże pociągnęłam linią na wysokości czereści, równolegle do drogi. Wzdłuż rzędu cisów od sąsiada posadziłam (znów rzędem malutkie ukorzenione limki, zupełnie ich nie widać. Nie wiem czy to dla nich dobre czy docelowe miejsce, ale jakoś zimę muszą przetrwać, a tam miałam wolne miejsce
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 18:55, 06 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Może wokól czereśni zrobić okrągły, wyżwirowany placyk, cisowy zywopłocik zaokrąglić, międzyżwirkiem a cisami dać horytensje, np. Vanille Fraise?

Scieżką zahaczyć o placyk, rabatę zmniejszyć?

Przepraszam za krzywizny.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 19:21, 06 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ooł! Mogę tak zrobić! Tyle że nie wiem czy zdążę teraz, czy dopiero na wiosnę. No i miejsce dla truskawek musiałabym znaleźć... się będzie działo

dzięki, Danusiu!
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 21:26, 06 paź 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale fajnie ci to Danusia naszkicowała, bedzie lepiej jak zwęzisz te rabate, na pewno przód domu zyska na tych zmianach - ja nie umiem doradzac w projektowaniu, umiem tylko powiedziec czy cos mi sie podoba czy nie, a ten pomysł mi sie podoba
Do dzieła !!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 21:29, 06 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgosiu, jak tylko znajdę czas, zabieram się Przetransportuję truskawki i przesadzę bukszpany. Tylko trawę posieję już chyba na wiosnę, bo teraz trochę późno??
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 12:32, 10 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Karola, ja w sprawie różanki i wiśni, i rabaty: wiśnia sypie owocem. Trzeba owoce zerwać (mieć podejście na drabinie - róże tam będą przeszkodą, bo pokłują, bo cień, bo sucho). Na takie drzewo owocowe to raczej jedna róża krzaczasta-parkowa, rambling.
Głębokośc rabaty 7,5 metra to bardzo szeroko (grubo).

EDIT: doczytałam rady Danusi: ale jak zapanujesz nad czystością żwirku pod wiśnią? Te wszystkie spady zawiązków, owoców i liści? Zwłaszcza owoców.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 12:40, 10 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Ewo!

to czeresnia, nie wiem czy owoce tez spadaja??? w ub roku miala moze kilogram owocow, zaden nie spadl... roze nie dochodza do drzewa, koncza sie przynajmniej 3m od pnia. Tylko ten zwirek - zmartwilas mnie, hmmm...

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies