Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawy niepożądane w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy niepożądane w trawniku

Gardenarium 08:25, 11 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
azael napisał(a)
dzień dobry

Mam duży problem z rozpoznaniem dokładnie gatunku trawy która zabija mój trawnik....oraz czy można to usunąć chemicznie selektywnie? zwarte kępki różniące się kolorem. Pozdrawiam


Zamieść zdjęcie, ale to albo perz albo chwastnica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
azael 08:47, 12 cze 2017

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 4
Gardenarium 10:24, 12 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to jest kupkówka pospolita, trawa wysoce niepożądana w trawniku, bardzo trudna w usunięciu bo po wycięciu szpadlem z korzeniami powstają głębokie doły, które trzeba uzupełniać ziemią wolną od rozłogów chwastów i dosiewać trawnik szlachetny.

Wycinaj nożem i dosypuj, albo wykopuj z korzeniami.

Co by to nie było, chwastnicą nie jest a jest jeszcze czymś gorszym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:27, 12 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popatrz jeszcze tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=18#post_2

i tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
azael 11:23, 12 cze 2017

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 4
A chemią selektywnie można to zwalczyć?
Gardenarium 20:02, 13 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szukaj w necie, ale na chwastnicę to może by coś znalazł,a na to cholerstwo raczej nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:19, 31 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklejam z innego wątku, pomocne.

Celem rozpoznawania

iwanhoe napisał(a)
Polecam atlas roślin
https://atlas.roslin.pl/list/t_order/Poales/1/?tit=Trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:53, 02 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
damian9000 napisał(a)
Witam, ponad 2 miesiące temu zakładałem trawnik, około 450m2. Niestety zaraz po sianiu, musiałem wyjechać za granicę i niestety nie dopilnowałem mojej "murawy". Na całej powierzchni mam problem z tym chwastem, czy jestem w stanie coś zrobić z waszą pomocą? Tak wygląda trawnik po 10dniach od ostatniego koszenia. Czy pozostaje założenie nowego trawnika?
Pozdrawiam




Pozostaje opryskać, odczekać i zakładać nowy trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nestor 15:33, 03 wrz 2017

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 4
Witam,
W tym roku zakładałem trawnik. Wszystko by było fajnie gdyby nie takie paskudne trawsko jak na zdjęciu. Koszenie tego nic nie pomaga, bo po pierwszym koszeniu kiedy rosło w górę, zaczęło się to płożyć przy ziemi. Ciężko to wyrwać i jest tego tyle, że nie ma szans. Jak widać na zdjęciach, wokół tego powstają placki ziemi.
Czym to można usunąć nie niszcząc dobrej trawy? Miałem jeszcze masę lebiody i kupiłem Chwastox Trio 540 Sl, ale nie pryskałem nim, bo po koszeniu lebioda zaczęła znikać. Czy ten środek pomoże na to?
Pozdrawiam

Gardenarium 19:19, 03 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta pozioma trawa to chwastnica. Ten środek nie pomoże na to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies