Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawy niepożądane w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy niepożądane w trawniku

samboman 12:04, 07 wrz 2017

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Zabieram się więc do działania, jak tylko trochę przestanie padać...

Pozdrawiam!
Gardenarium 08:02, 02 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
drex napisał(a)
Dzień dobry,
chciałbym prosić o pomoc, wskazówkę, jakie gatunki traw widać na zdjęciach, 2 różne miejsca.
Występują one u mnie miejscami, są to obszary jednolite. Trawa była z rolki, na początku równa, ale teraz jest mocno zróżnicowana w różnych miejscach.
Pozdrawiam.


Nie wiem co to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
drex 09:15, 04 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2018
Posty: 1
Zdjęcia pewnie nie oddają, ale zwłaszcza ta po lewej wygląda znakomicie i są to gatunki, które chciałbym mieć wszędzie, ale nie jestem w stanie ich zidentyfikować...
Gardenarium 08:09, 28 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Faber napisał(a)
Witam serdecznie. Jak w temacie. Czy ktoś z forumowiczów może powiedzieć mi co to za chwast i czym to zwalczyć? Gdzie nie szukam ,nie mogę znaleźć. Z gory dziekuje za pomoc. Chwast rozsial się na cały trawnik. Łodyga jest twarda. Dodam że trawnik muszę kosic co 3 dni Ale nie ze względu na trawę a na ten chwast. Trawa prawie w ogóle nie rośnie.


Trawnik



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katel 08:09, 28 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Wstaw zdjęcie to może uda się rozpoznać ale jeśli to jednoliścienny w trawniku to zwalczanie przez wyrywanie będzie pewnie najskuteczniejsze
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Faber 08:09, 28 cze 2018

Dołączył: 27 cze 2018
Posty: 1
Wstawione. Tego jest tyle że ręczne usuwanie zajmie ze 2 tygodnie po 8 godzin dziennie dodam jeszcze zdjęcie trawnika
Sylvana 08:10, 28 cze 2018


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Według mnie to zwykły perz.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
katel 20:32, 28 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
To życica trwała i pewnie wchodzi w skład mieszanki traw które siałeś, nie musisz jej usuwać, poszła w nasiona a nie w źdźbła pewnie na skutek suszy.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gardenarium 18:24, 26 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prezes napisał(a)
Witam!
U mnie chwastnica opanowała ponad połowę trawnika, usuwanie mechaniczne nie wchodzi w grę
bo trawnik ma ponad 600m2, więc postanowiłem założyć nowy trawnik. Chcę użyć glebogryzarki
separacyjnej, ale boję się że po przekopaniu, chwastnica wyjdzie znowu z gleby.
Czy jedyną opcją przed użyciem glebogryzarki jest roundap? Dużo czytałem o tym środku
i trochę boję się go stosować, ze względu na jego szkodliwość. Co o tym myślicie? Może jakieś inne propozycje?


Wydaje się, że jedynym sposobem jest odczekanie aż wszystko wyjdzie, oprysk (niekoniecznie środkiem na R. ale w zasadzie każdy jest szkodliwy, a i tak zapewne nasiona chwastnicy będą w glebie, więc po oprysku trzeba znowu odczekać aż wzejdzie i już nie wzruszać gleby, bo znowu jakieś nasiona wyjdą na wierzch. Sytuacja nie do wyjścia. Tylko trawnik z rolki. Przykryje nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chmieluzg 19:43, 07 mar 2019

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
Ja z chwastnicą radzę sobie za pomocą Puma Universal 069 EW. Trzeba tylko sprawdzić jaką mieszankę masz w trawniku bo na niektóre trawy też zadziała.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies