Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawy niepożądane w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy niepożądane w trawniku

Nestor 21:35, 03 wrz 2017

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 4
A czym to można zwalczyć, aby nie zniszczyć dobrej trawy??
Gardenarium 07:02, 04 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam środka, bo chwastnica jest tak samo jednoliścienna jak pozostałe trawy w trawniku. W tym jest problem. Jeszcze takich cudów nie wymyślono. No chyba, że w Szwajcarii, ktoś opisywał środek na turzycę, ale na chwastnicę? nie wiem.

Wyrywaj ręcznie z korzeniami. Wyrywają i mają sukcesy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nestor 12:03, 04 wrz 2017

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 4
Staram się wyrywać, ale jest to problematyczne, bo najczęściej korzeń się urywa. A gdyby tak punktowo polać rundapem ? Po kilka kropel że strzykawki na kępkę?
Gardenarium 12:08, 04 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, ponieważ spłynie i na dobrą trawę. Podważaj korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 19:18, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nestor napisał(a)
A czym to można zwalczyć, aby nie zniszczyć dobrej trawy??


Nestor, pani Danusiu, pisałam o tym środku w wątku "Chwasty w trawniku", Domicil ultra Royal, producentem jest firma Schweizer, środek udało mi się kupić w Szwajcarii i skutecznie!!! pokonać chwastnicę i jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwa z tego powodu. Ręczna praca ma duży sens, ale jeśli tego jest mało, u mnie, niestety, była wszędzie i gęsto a czasu tragicznie mało w tym okresie.

Znalazłam też perparat, który stosuje się wczesną wiosną, Milltox Royal, który zapobiega kiełkowaniu chwastnicy. Nestor, może to byłoby rozwiązanie także dla Ciebie?

Zerknęłam też na niemieckie produkty i tam też znalazłam środek na chwastnicę GESAL od producenta Compo, a także Bayer ma taki preparat, nazywa się Puma extra. O ich skuteczności nic nie mogę powiedzieć, ale może komuś pomoże ten trop.





Gardenarium 07:16, 07 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie wiedziałam, że gdzieś to jest. Bardzo dobry trop, tylko trzeba dawki stosować idealnie, jak jest napisane, w przeciwnym wypadku może znacznie zaszkodzić "dobrej" trawie.

Wypisuję dla lepszej czytelności pod spodem środki na chwastnicę:


Domicil ultra Royal firma Schweizer

Milltox Royal zapobiega kiełkowaniu chwastnicy

Gesal firma Compo

Puma extra firma Bayer




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
samboman 10:41, 07 wrz 2017

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Czy można jeszcze teraz (we wrześniu) stosować Starane na trawnik? Czy dać mu już odpocząć, rozsypać nawóz jesienny (pomimo niedużej ilości chwastów, koniczyny)?

Drugie pytanie, jak często można stosować Starane na trawniku tak aby mu nie zaszkodzić zbytnio?
Gardenarium 11:27, 07 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mozna stosować teraz. Nie stosuj zatem nawozu jesiennego, lepiej pozbyć się chwastów, a stan trawnika poprawisz wiosną.

Ja często? nie wiem, chwasty nie pojawiają się co tydzień, więc stosuj wtedy, gdy jest dużo nowych chwastów.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
samboman 11:38, 07 wrz 2017

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Dziękuję za odpowiedź. W instrukcji stosowania Starane jest napisane aby stosować "raz w okresie wegetacyjnym" ale rozumiem, że chwastów - nie trawy?

W takim razie dam spokój z nawożeniem, tym bardziej że trawnik nie wygląda na niedożywiony.
Gardenarium 11:43, 07 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet dwa razy w sezonie jak zastosujesz, to nic się nie stanie trawie. Zrób raz, a dobrze i nie będzie kłopotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies