Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawy niepożądane w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy niepożądane w trawniku

mass 10:51, 07 wrz 2020

Dołączył: 07 wrz 2020
Posty: 1
Witajcie,

u mnie poza wiechliną jest jeszcze taki intruz, myślałem, że to włośnica ale chyba jednak nie, czy wie ktoś co to?
bardzo szorstkie, sztywne i zbite, łatwo się wyrywa ale zostawia spory dołek. w tamtym roku było tylko kilka kępek ale w tym mocno się rozprzestrzeniło mimo, że nie kwitło.
Gardenarium 07:30, 07 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to kupkówka? Na pewno jest niepożądana, bo brzydko wygląda, trzeba ją tępić mechanicznie, wycinać i nasypywać ziemię póki jest mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:31, 07 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Maniolo napisał(a)
Witam.

Trzy tygodnie temu postanowiłem zrobić werykulację oraz korzystając z okazji również dosiewkę.
Wczoraj zauważyłem na całym obszarze trawnika takie dziwne grubawe źdźbła trawy.
Czy ktoś może mi powiedzieć cóż to jest?


Na pewno jest to trawa niepożądana w trawniku, ale na podstawie jednego listka trudno cokolwiek powiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:52, 07 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
PanLukasz napisał(a)
Dzień dobry,

ostatnio zauważyłem, że w mojej trawie zaczęła pojawiać się dziwna trawa z nasionami. Mam wrażenie, że dosyć szybko się rozsiewa.
Czy mógłbym prosić o poradę co mam zrobić, żeby się tego pozbyć?
Jest tego naprawdę coraz więcej.





To może być wiechlina roczna, dopychacz tanich mieszanek. Kosić i już nic nie zrobisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PanLukasz 07:48, 08 cze 2021

Dołączył: 07 cze 2021
Posty: 3

To może być wiechlina roczna, dopychacz tanich mieszanek. Kosić i już nic nie zrobisz.


Faktycznie po koszeniu wygląda lepiej. Tylko czy koszeniem załatawię sprawę?
To znaczy, że nie jestem w stanie nic zrobić, tylko całą trawę wymienić?
Dopychacz tanich mieszanek, to znaczy, że jak robiłem dosiewkę, to tam był taki rodzaj trawy? Kurde, jedynie robiłem dosiewkę Barenburgiem.
Gardenarium 23:02, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, nasiona musiały być w mieszance.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 20:49, 17 cze 2021

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
U mnie ta wiechlina pojawiła się w miejscach gdzie dosiewałam nasionami Graminex Wembley,drogimi zresztą.Nie wiem o co chodzi,bo do tej pory byłam z tej mieszanki zadowolona.Opakowanie oryginalne.Najgorsze,że ta wiechlina jest taka niska,że najniższe koszenie nie łapie wszystkich kłosów.No i w te upały nie będę kosiła tak nisko.Wyrywam to badziewie.
____________________
Gardenarium 00:12, 18 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli to wiechlina łąkowa (też kwitnie nisko) to nie wyrywaj, za chwilę przestanie kwitnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Taro 13:51, 18 sie 2021

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 4
Witam serdecznie,
Pojawiło się u mnie takie „coś”.
W kilkunastu, kilkudziesięciu miejscach.
Trawnik z siewu, barenbrug sport, koszony 3x w tygodniu (ok.37-38mm), nawożone, podlewamy.
Uciążliwego pasażera można sie pozbyć bez większej siły, natomiast zostają gole place ziemi.

Moje pytanie brzmi:
- czy jest na to „herbicyd selektywny”?,
- czy pozbyć się go mechanicznie (wertykulacja)?,
- inne sugestie?

W tegorocznych planach jest jeszcze zagęszczenie trawnika poprzez dosiew barenbrug sport rpr, a następnie przysypanie ok 800m2 (cały trawnik) ok 1-2cm warstwą ziemi lub żwirku w celu pozbycia się uciążliwych nierówności gruntu.

Dziękuje serdecznie za odpowiedź.

Gardenarium 19:32, 19 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic z tym nie rób. Koś i tyle. Wiechlina kwitnie i tak ma być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies