Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawy niepożądane w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy niepożądane w trawniku

PiterSas 22:09, 08 lip 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
deszczowymaj napisał(a)
Jakub a może to Chwastnica jednostronna ?

Na 99% tak
Gardenarium 07:14, 07 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bartlondon napisał(a)
Witam,

Czy jest jakikolwiek sposób na usuniecie z trawnika zeschniętej jak i żywej trawicy?
W tym roku zakładałem nowy trawnika, a z racji tego, że było w tym okresie bardzo sucho to zasiało się bardzo dużo trawicy i teraz mam 1/3 trawnika z chwastami, a 2/3 ładnej trawy. Jak sobie z tym poradzić poza roundup?

Z góry dziękuje za pomoc




Założyć trawnik od nowa. Zerwać to z wierzchu bo są miliony nasion, albo teraz opryskać czym chcesz (wszystko jest szkodliwe), przerobić jakimś sprzętem, na wiosnę odczekać aż wzejdzie, opryskać kolejny raz.

Teraz to już nie masz trawnika, więc nie szkoda tej roboty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PiotrSz123 12:03, 30 kwi 2020

Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 2
Witam,
PRzeczytałem ten i kilka innych wątków niestety nadal nie potrafię sobie odpowiedzieć co to za niechciana trawa ?
Niestety są dla mnie zbyt podobne by na podstawie zdjęć dokonać oceny
Trawa jest bardzo inwazyjna i z każdym miesiącem pokrywa coraz większą cześć trawnika a po jednej stronie domu zagościła już w nim w 50%
W przeszłości selektwnie z sukcesem używałem Pumy Bayera ale na Chwastnicę to mi raczej nie wygląda ?
Będę wdzięczny za pomoc
PiotrSz123 12:05, 30 kwi 2020

Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 2
DawidK 18:01, 30 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2018
Posty: 4
Dzień dobry,
Mam podobny problem. Trawa ze zdjęć jest dużo jaśniejsza od mieszanki którą zasiałem i zaczyna zajmować coraz większy obszar. Bardzo szybko rośnie. Co to jest? Wiechlina roczna czy chwastnica? Przy niskim koszeniu zaczyna rosnąć poziomo w stosunku do gruntu. Czy jedyną metodą będzie wykopanie kęp "tego czegoś" z korzeniami i zasianie w tym miejscu nowej trawy?











Pozdrawiam
DawidK 09:09, 12 maj 2020

Dołączył: 11 wrz 2018
Posty: 4
Ktoś, coś doradzi?
TomaszZ 10:14, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
DawidK

Mamy chyba ten sam problem…
Wstawiałem i ja zdjęcia na forum,
Nie wiem czy Ci pomogę ale z moich obserwacji wynika że to chyba nie jest chwastnica, chociaż bardzo podobna, chwastnica jednostronna wypuszcza liście z prawej lub lewej strony, zawsze po przeciwnej stronie, nigdy dookoła i niby wszystko się zgadza, u mnie tak jest ale podlałem tydzień temu to dziadostwo pumą i nic jej nie bierze więc raczej to nie jest chwastnica, a może jeszcze za wcześnie na działanie środka…?
Natomiast w kilku tych jasnych kępach mam też ewidentnie wiechlinę roczną i podejrzewam że mamy jakiś inny rodzaj wiechliny, może zwyczajna ?
https://www.dsv-polska.pl/apps/gs/juengstes_blatt_gefaltet/ohne_oehrchen/blattspreite_ungerieft/unbehaart/Doppelrille/gemeine-rispe.html

Pryskałem Stompem podobno zwalcza wiechlinę ale chyba za późno, najlepiej pryskać wczesną wiosną albo jesienią.
Na wiechlinę działa sprężone powietrze, sprawdziłem faktycznie robi się ciemny kolor.
Póki co wyrywam, teraz temperatury w nocy ok. zera, wydaje mi się że te jasne plamy są ciut mniejsze, ale może tylko złudzenie…
Na jesień opryskam stompem zobaczymy czy to coś da.
Gardenarium 08:51, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tomjed00 napisał(a)
Witam Wszystkich,
W ubieglym roku w maju zakladalem trawnik z siewu, trawa Barenburg Sport. W sierpniu trawnik wygladal jak marzenie - gesta i zielona. W tym roku trawnik wyglada jak pobojowisko Gdzie moze lezec tego przyczyna i co zrobic zeby go uratowac? Na 2 pierwszych zdjeciach trawnik z zeszlego roku na 2 kolejnych w tym roku. Prosze o porady.



Myślę, że pewne gatunki traw zanikły, a pojawiły się niepożądane. Nie wiem jak go uratować Może dosiać ziemię z nasionami i wtedy w wolnych dziurach uzupełnią. Na zdjęciach nie za bardzo widać co tam się pojawiło i szpeci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DawidK 14:58, 21 maj 2020

Dołączył: 11 wrz 2018
Posty: 4
Też posiałem Barenburg Sport 2 lata temu. Po sezonie zimowym do później wiosny wygląda fatalnie (placki i przerzedzenia). Dopiero od czerwca do listopada wygląda jak dywan. Pielęgnacja z koszeniem i nawożeniem wg wytycznych specjalistów.

Do tego doszła niechciana trawa z mojego posta powyżej. Na razie usuwam ręcznie - ale, ile można. Po dosiewce pojawiły się następne. Jestem pewny, że była w nasionach. Tam, gdzie nie dosiewam takich problemów nie ma.

Napiszę tak: już więcej Barenburga nie kupię. Podobne problemy z Barenburgiem mają ludzie z forum. Trawa kupowana w 3 różnych źródłach (duże centra ogrodnicze), także podróbki odpadają. Kiszka za około 35zł/kg. W przyszłym roku dosieję jakimś "wembleyem".

I tak na zakończenie:
Sąsiad posiał w tym samym czasie zwykłą trawę z marketu " jakiś sport" (nie pamięta nawet nazwy, za około 20zł/kg i ma spokój). Co zauważyliśmy: kiedyś na dosiewkę wziął ode mnie Barenburga Sport (placyk około 4m2) i ma podobne objawy.
marcin544 06:58, 23 maj 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Stomp nie dziala na dojrzala wiechline walcze z nia juz 3 rok i musze zerwac darn .Napewno na wiechline dziala fusilade ale zabija zycice a nie rusza kostrzewy.Od 3 lat za domem mam sama kostrzewe pryskam fusilade a wiechlina w pojedynczych niejscach nadal wychodzi . i jestem ciekaw ile jeszcze tych nasion jest w ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies