Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowiskowe inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe inspiracje

agam 20:03, 12 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Witaj Lenko, pięknie rozrosła się Twoja pierwsza rabatka... podglądałam podczas jej realizacji.
Zestaw śliwa plus hortensje mam i ja, czekam aż się rozrosną.
Widok gołębnika niezbyt fajny, tuje powinny go zasłonić tylko to potrwa. W doradzaniu nie jestem za dobra, nie podpowiem co ewentualnie mogłabyś posadzić w tym miejscu.
Zaznaczam wątek bo bardzo podobają mi się nasadzenia, takie ogrodowiskowe.... Pozdrawiam masz naprawdę ślicznie.
____________________
Aga i Ogródek Agam
lenka 16:51, 14 lut 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
agam bardzo mi miło Zapraszam - zaglądaj - ja do Ciebie tez będę w poszukiwaniu inspiracji
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 17:44, 14 lut 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Piękna pogoda, która panuje od jakiegoś czasu sprawia,że znowu zaczynam intensywnie myśleć o mojej rabacie
Cały czas się zastanawiam co na niej dosadzić, aby choć trochę zasłonić gołębnik. Danusia pewnie całość by wysłoniła świerkami i problemu by nie było... Ale jest jak jest rosną szmaragdy- mam nadzieję,że szybko urosną Ale co przed nimi?? Wydaje mi się, że po środku tej rabaty powinien rosnąc jakis iglak z racji tego,że po prawej i lewej są liściaste na pniu( śliwa wiśniowa i ambrowiec) ale ostatnio zastanawiam sie czy nie dosadzić tam ..... grujecznika!

Naskrobałam nawet coś takiego ...

na wprost



żywopłot to szmaragdy i Yellow Ribbon po prawej
po lewej śliwa wiśniowa, hortensje Vanille Fraise,
po prawej ambrowiec pod nim hosty, to różowe to może żurawki
a po środkuwstępnie właśnie grujecznik przed nim żurawki midnight rose


i jeszcze prawa strona



Zastanawiam sie czy trzy takie ...no nie małe drzewa na długości ok 11m to nie za dużo? I zdaję sobie sprawę ,że grujecznik zimą jest łysy. Ale może by pasował - jego pokrój i żółty kolor jesienią?? Grujecznik w tej chwili rośnie przed śliwą wiśniową - zabrałabym go a w jego miejsce posadziłabym serba.



Poza grujecznikiem myślałam jeszcze o perukowcu Ancont.

Może coś podpowiecie??
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
as226 00:55, 21 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Witaj, Podglądam już, któryś raz twój ogród i zostawiam ślad wizyty. Ja nie podpowiem, bo sama mam takie dylematy. Owocnego planowania i realizacji.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
lenka 21:23, 26 lut 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
as226 witaj
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 21:46, 26 lut 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Od kilku dni oglądam moje bukszpany - no zobaczcie sami przecież to są młode przyrosty...




Chciałam zrobić oprysk Promanalem, ale w tej sytuacji sama nie wiem czy na te bukszpany nie jest już za późno?


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Syla 22:34, 26 lut 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
lenka napisał(a)
Od kilku dni oglądam moje bukszpany - no zobaczcie sami przecież to są młode przyrosty...




Chciałam zrobić oprysk Promanalem, ale w tej sytuacji sama nie wiem czy na te bukszpany nie jest już za późno?




Ja bym śmiało pryskała promalanem .....
wydaje mi się , że one mają jakiegoś szkodnika to:
miodówkę bukszapnową - zobacz i poczytaj tu .... Dana zamieściła linka odnośnie szkodnika....
http://www.ogrodowisko.pl/watek/407-co-neka-bukszpany-choroby-i-szkodniki-bukszpanow?page=16

lub
roztocza .... tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/407-co-neka-bukszpany-choroby-i-szkodniki-bukszpanow?page=18

nie jestem ekspertem ale zauważyłam na listkach białe kropeczki i zwinięte listki .... nie wygląda mi to na młode przyrosty ale mogę się mylić .... tym bardziej teraz promalan ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
MarlenaBH 21:56, 12 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
lenka napisał(a)


Pieknie az dech zapiera, chcialabym u siebie troche podkoloryzowac moja rabate z katalpa. Powiedz mi czy to miskant na zdjeciu i jaki? I co to za zolto-pomaranczowy krzew na pierwszych zdjeciach w jesiennej odslonie, jest za cyprysikami?
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
MarlenaBH 22:20, 12 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
A moze wisnia pilkowana w to wolne miejsce, pieknie kwitnie wiosna a jesienia ladnie przebarwiaja jej sie liscie a to chyba dobra alternatywa dla dwoch drzew na pniu i malych szczepionych, bedzie urozmaicenie u mnie sprawdza sie przy tarasie.
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
lenka 21:49, 13 mar 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
MarlenaBH napisał(a)


Pieknie az dech zapiera, chcialabym u siebie troche podkoloryzowac moja rabate z katalpa. Powiedz mi czy to miskant na zdjeciu i jaki? I co to za zolto-pomaranczowy krzew na pierwszych zdjeciach w jesiennej odslonie, jest za cyprysikami?
Pozdrawiam


Witam Marlenko
Za cyprysikiem jest berberys green carpet miał się przebarwiać na czerwono a nie na żółto :/
A miskant to zebrinus i już tam ich nie ma Za wysokie były, za bardzo dominowały na tej rabacie i kilka dni temu je podzieliłam i przesadziłam Myślę nad jakąś inną trawką może morning light.. jest mniejszy..

Co do drzewa które miałoby przysłonić niefajne widoki to jeszcze nie wiem,dałam sobie narazie spokój, zobaczę co w szkółce zastanę, ale dziękuje za propozycję

Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies