Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowiskowe inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe inspiracje

lenka 23:33, 23 maj 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Miałam wysiać na nowo cały trawnik ale usunęłam tylko część starej darni która była najbardziej zniszczona.W dalszej części ogrodu niczego nie ruszałam. Zastanawiam się czy jest sens ratować stary trawnik? Taki który nigdy nie był nawożony ani odchwaszczany? Może udałoby się go zregenerować??
Grujecznik trochę zmarniał bo go dwukrotnie w tym roku przesadzałam, ale i tak trzyma się nie najgorzej.

____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 23:50, 23 maj 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
trzmielinka- mój ostatni nabytek...
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:05, 24 maj 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Teraz poluję na vanilki bo muszę dosadzić do zeszłorocznych i marzy mi się jeszcze jakieś drzewko o żółtych lub limonkowych liściach ew zielonych ale by na jesień zmieniały się na żółto. Widzialam ostatnio buka Aurea Pendula szczepionego- pękny był....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
A_gawa 01:34, 24 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
lenka napisał(a)
Początek rabaty która powstała w poprzednim sezonie- Tylko zebrinusy chyba za bardzo ją zdominowały więc zastanawiam się czy w przyszłym roku nie zamienić ich na Morning Light



Łaaaaałłł!!! Jakie śliczne Niesamowitości....
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agam 09:45, 24 maj 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Pięknie wszystko rośnie, ślicznie masz.
Co do trawnika to miejscowo próbuję regenerować mój od dwóch lat, z marnym skutkiem. Będę zdzerac darń i siać od nowa.
Pozdrawiam
____________________
Aga i Ogródek Agam
Lena 10:09, 24 maj 2014


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Ślicznie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
lenka 00:35, 25 maj 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
A_gawa , Lena - miło mi dziękuję
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:46, 25 maj 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
agam to mnie teraz zasmuciłaś..... Miałam nadzieję,że jest szansa na stary trawnik,że odchwaszczę, ponawożę, zadbam i się zregeneruje.... Żal mi go ruszać bo choć przez tyle lat nie dbałam o niego to mimo,że zachwaszczony tworzy mocną darń po której można spokojnie nawet taczką przejeżdżać, a młody trawniczek potrzebuje czasu by sie wzmocnił na tyle by można było po nim bez obaw chodzić. A no właśnie ile potrzeba takiej młodej trawce aby sie wzmocniła i dobrze ukorzeniła?
Spróbuję jeszcze w tym sezonie o niego zadbać, zobaczymy z jakim skutkiem, jak się nie uda to przekopię Dziękuję za odwiedzinki
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:48, 25 maj 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
i jeszcze takie dwa zdjątka


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
AgaeM 07:23, 14 cze 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
lenka napisał(a)
Początek rabaty która powstała w poprzednim sezonie- Tylko zebrinusy chyba za bardzo ją zdominowały więc zastanawiam się czy w przyszłym roku nie zamienić ich na Morning Light


a ja właśnie o takiej trawiastej kompozycji myślałam do siebie. Bardzo mi się podoba. Szkoda, że na efekt tyle trzeba czekać.
____________________
szałwie czy lawendy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies