Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowiskowe inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe inspiracje

admete 11:46, 16 cze 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Ale Ci pięknie wszystko rośnie !!!!!

Pozdrowionka zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
lenka 09:55, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Moje poszukiwania drzewa, które miałoby wypełnić przestrzeń między śliwą a ambrowcem i najważniejsze- przysłonić gołębnik sąsiada dobiegły końca- przynajmniej na razie . Chciałam aby drzewo różniło sie od pozostałych, marzyły mi się żółte liście- niestety w tej materii wybór praktycznie niewielki Pierwszy szał był gdy zobaczyłam buka aurea pendula szczepionego, ale po pierwsze cena!!! a po drugie liście przypalone były od słońca co mnie skutecznie do niego zniechęciło. Póżniej w oko wpadła mi brzoza Schneverdingen Goldbirke i długo zastanawiałam się nad nią ale w końcu mój wybór padł na.... Robinię Frisię.... Gdy zobaczyłam to drzewo o niezwykle intensywnie żółtych liściach od razu oczami wyobraźni widziałam jak idealnie wpasowuje się w przeznaczone dla niej miejsce... no sami spójrzcie
Tu jeszcze przed :


I po:



Na tle szmaragdów zrobił sie fajny kontrast i nie muszę patrzeć na gołębnik sąsiada yupiiii
Niestety dopiero później dokładniej doczytałam,że drzewo wcale takie małe nie będzie jak zapewniał mnie sprzedawca . I to jest problem bo miejsca za dużo tam nie ma a w niedalekim sąsiedztwie rośnie przecież śliwa wiśniowa i ambrowiec.Dwa dni zastanawiałam się czy jej nie zwrócić a gdy doczytałam,że robinia jest na Danusiowej liście drzew niepolecanych to jedną nockę miałam bezsenną tak intensywnie myślałam co zrobić . W końcu decyzja zapadła- drzewo zostaje, będę je intensywnie cięła na wiosnę a gdy się okaże, że nie będę umiała nad nim zapanować -przeniosę lub po prostu usunę. W tym czasie podrosną szmaragdy i całkowicie zasłonią to co powinny.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 09:59, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Przy Robinii dosadziłam kilka hortensji i jeżówek. A na pierwszym planie trzy bukszpaniki ktore będę cięła w kulkę w towarzystwie świeżo co dzielonej żurawki...



Planuję tu jeszcze posadzić szałwię i na tyłach jak się zmieszczą trzy gracillimusy. A jesienia pomiędzy hortkami duużo tulipanów....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 10:05, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Tak się prezentuje rabata od początku - jeszcze przy grujeczniku muszę dopracować, bo mi tam nie gra


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
MAD 10:10, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Jak pięnie Ogrodowiskowo u Ciebie! Fajne zestawienia roślin. Jakiej szerokości jest rabata w miejscu gdzie posadziłaś robinię?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
lenka 10:13, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Kulki jeszcze przed strzyżeniem...

____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 10:18, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
MAD napisał(a)
Jak pięnie Ogrodowiskowo u Ciebie! Fajne zestawienia roślin. Jakiej szerokości jest rabata w miejscu gdzie posadziłaś robinię?


Witam serdecznie

Nie napiszę Ci teraz dokładnie ale myślę,że nie ma więcej jak 1,7m.
Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
BEATA_S 10:22, 23 cze 2014


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
lenka napisał(a)






Drzewko wpisało się super! Bardzo ładnie
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
lenka 10:39, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
BEATA_S dziękuję Mam nadzieję,że nie sprawi mi kłopotu.....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
MAD 10:44, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
lenka napisał(a)


Witam serdecznie

Nie napiszę Ci teraz dokładnie ale myślę,że nie ma więcej jak 1,7m.
Pozdrawiam

Dziękuję
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies