Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

MarzenaG 08:24, 13 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Teresko,
ta trawka to będzie chyba tak jak mówisz kłosownica. Nie mamteraz zdjęcia ale pięknie wyrosła w tym roku ponad kulke na studni. Pieknie faluje i szumi na wietrze( aczkolwiek jednej starszej Pani sie strasznie nie podoba to miejsce;( z tymi trawami)
Zurawki rosna same pod tym świerkiem plus na wiosnę krokusy. Chociaż po akcji z kretem - kiedy moja Maska chciała go koniecznie wykurzyć spod drzewa, przekopała mi całą tą rabatke do góry nogamii nie wiem co tam zostało z cebuklek.
Żurawki i trawki, wszystkie w sumie rośliny na przedogródku rosna w rządkach i nie wiem jakby wkomponować tam te ciemierniki?
Dodatkowe rzędy?
Dobrym miejscem może byłaby część pod świerkiem gdzie posadziłąm runiankę dla zadarnienia , ale jakoś marnie tam rośnie.
Nie ma chyba zdjęcia tego miejsca.

Ale się napisałam
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 08:30, 13 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
anka_ napisał(a)
Rozebranie budowli sąsiada napewno wyszło na plus.
Wspaniały ogród, taki .. hmmm... sielski. A lampiony i inne dodatki jeszcze nadają mu klimatu. I te bluszcze. Chciałoby się usiąść, zatopić w przyrodzie i słuchać szumu ciurkadełka.
Maska widać, że szczęśliwa. Takie psy po przejściach są wspaniałymi towarzyszami i przyjaciółmi.

Marzenko a mogłabyś pokazać szersze ujęcie irgi z trawami?


Dziękuję
Włąśnie dobrze określiłąś klimat - sielski, taki chcę uzyskać. Lubię takie tajemnicze zarośnięte bluszczami, powojnikami ogrody z szumem wody.
Walczę o bluszcze na płotach ze współwłaścicielką Trudne to jest, czasem wracam z pracy idę na "obchód" ogródka i niespodziewanie zaskakuje cie brak czegoś w miejscu gdzie jeszcze wczoraj coś tam było, ;(
a to wycięty bluszcz a to wycięte liście jakiejś rośliny, obcięte uschniete drzewko, które miało służyć za wieszak do latarenek

Czasem ręcę opadają, chcesz to wszystko rzucić i się nie denerwować;(
Sorki znowu się rozczulam, wywalam swoje smutki.

Zdjęcie wstawie jak coś znajdę albo w wekend zrobię foto

Pozdrawiam
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Tess 22:28, 13 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Głowa do góry, będzie dobrze

Padnięta jestem, ale przyczłapałam do Ciebie, żeby rzec, że werbenę masz gwarantowaną. Ale musisz się przypomnieć - znasz moją przypadłość
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MarzenaG 07:30, 14 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tess napisał(a)
Głowa do góry, będzie dobrze

Padnięta jestem, ale przyczłapałam do Ciebie, żeby rzec, że werbenę masz gwarantowaną. Ale musisz się przypomnieć - znasz moją przypadłość



Postaram się trzymać w pionie

Będę sie pryzpominać
Dzięki Teresko za wizytę
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 07:35, 14 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757


Tak wygląda rabatka z większej perpektywy- ogólnie jakis miszmasz.
Zebrinusa chyba musze przesadzić głębiej.
Ogólnie będzie przemeblowanie w tej części na wiosne
Gąszcz za śierkiem z tawuł będzie zlikwidowany i coś nowego wsadzę pewnie hortensjei trawy.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 07:39, 14 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Wczorajsze fotki jesienne przodów


____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 07:41, 14 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757

____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 07:44, 14 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
I nowa aranżacja przed wejściem
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Tess 20:57, 14 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Tak patrzę na te zdjęcia, to w zasadzie taki zimozielony ciemiernik pasuje w wiele miejsc. Np.przy cisach kolumnowych mi w rządku albo w łączce pasują.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MarzenaG 20:49, 15 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tak myślę że to będzie dobre miejsce przy tych cisach Więc zamawiam sadzonki
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies