Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

Margarete 15:34, 11 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witam Marzeno,
jestem tu pierwszy raz u ciebie - bardzo ładny ogród, juz nie taki młody, duze drzewa, krzewy tez wyrosniete i porzadek jaki
Widziałam zmiany jakich dokonałas, widziałam hortensje, tawy, zurawki.......zestaw "obowiązkowy" na Ogrodowisku
Żartowałam..... - ja tez za sprawa Ogrodowiska pokochałam trawy,hortensje, zurawki i nauczyłam sie wiele o innych roslinach. Tym sposobem zmieniam swój ugór w ogród ale przede wszystkim nawiazałam wspaniałe kontakty i znajomosci z fajnymi osobami tu z Ogrodowiska. Zycze i tobie takich przyjaźni, miłych kontaktów - no i pokazuj nam jak pieknieje twój ogród......

Trafiłam do ciebie za posrednictwem twoich wpisów u Any - pytałas skad wzięla sie nazwa Janina - nie pamietam - ona pojawiła sie jakos tak jesienia ubiegłego roku u Mandźenki w watku ale co do innych typowo ogrodowiskowych slangowych powiedzonek to jest taki specjalny watek poswiaecony tylko tej tematyce : http://www.ogrodowisko.pl/watek/2503-ogrodowisko-przemowilo-czyli-nasze-powiedzonka
Zajrzyj, to zdrowa dawka humoru na pochmurne jesienne dni !
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 15:52, 11 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dajesz!
pięknie z hortkami i trawami

nie planujesz jednak żadnych wyższych drzew przy tym budynku sąsiada cudnej urody? Tujki ze 3m będą miały, no i kiedy to będzie...
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 20:03, 11 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tak jak pisalam, zrobie chyba pergole na polowe wysokosci, bo mam posadzone tam rowniez klematisy i wisterie. a poza tym licze na to, ze horti sie rozrosna i beda zwracac uwagę a nie budynek. W sumie to nie mialam pomyslu na drzewo?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 13:19, 12 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Dwie wersje tego miejsca:


____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 13:22, 12 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej,

wiem że jestem uparta jak osioł ale 3 grujeczniki, albo 3 ambrowce, albo rząd (5?) kolumnowych buków zrobiłoby lepszą robotę. Pod spodem zostają hortki i reszta.
Pewnie tak, zwracałabyś uwagę na hortki, ale część wystająca tego domu i tak by całośc przytłaczała...

w linku który u mnie wrzuciłam gosc ma po 19 zł grujeczniki ponad 1,7m wysokości - za kilka lat nie będzie widać tego budynku wcale
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 13:35, 12 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Kurcze sama nie wiem, tam jest ok 4,5 metra tego płota.a te grujeczniki boję się że będą ogromne kiedyś i co wtedy? Muszę to przemyśleć alejakby zmiany to na wiosnę nie dam rady teraz ogarnąć całości. Za dużo na raz planów. Chcę jeszcze wytyczyć dalsze rabaty i jako tako uporządkować
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 13:50, 12 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
8-12 metrów, to nie takie ogromne. Posadzisz ze 2m od płotu i powinno być ok, nawet po latach, moim zdaniem. One tak "w kupie" rosną - jeśli wybierzesz drzewa z 1 przewodnikiem, nie powinno być kłopotów, moim zdaniem
No ale to Wy musicie to przemyslec, zdecydowac. pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:16, 12 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sąsiad - nie zmienisz, trudno
jaki wymiar ma ta rabata? Co na niej rośnie? jaka wystawa? Coś tam chcesz mieć?
Podsadziłabym te 5 buków limkami, przed nie pas ciemnolistnych -bordowych - żurawek i tyle
Buki może nawet tylko 1-1,2m od siatki, one nie będą szerokie nawet po latach (Dawyck Gold albo Dawyck Purple)
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 14:17, 12 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Pytałam Danusię o grujeczniki w ogrodzie z lustrem, tam są posadzone bardzo blisko ogrodzenia i jak urosną w ogrodzenie to będą przycinane. Chyba zamówię sobie te trzy grujeczniki na allegro i przymierzę , w razie czego posadzę w inne miejsce.Tylko mój mąż może mnie pogonić ze szpadlem, bo co wtedy ze szmaragdami- do przesadzenia
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 14:19, 12 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
W tym samym czasie napisałyśmy. Więc tak w sobotę wsadziłam tam 4 szmaragdy i 6 hortek i żurawki , rosna tam też klematisy i wisteria napłocie.W rogu rośnie chyba dereń- daje zasłonę części sąsiada. a z drugiej strony kalina szerokolistna - duża i zimozielona też daje tło.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies