Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z wodospadem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wodospadem

Syla 09:46, 18 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
z niecierpliwością czekam na zdjątka, będzie ciekawie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 10:37, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan i cis to szlachetne rośliny, moje ulubione, jeśli chodzi o topiary (formy strzyżone).
Kule z tui (kula na pniu) są mniej długowieczne, uważam je za "namiastkę", coś tańszego, ale nie zastąpi cisa. Miałam już doświadczenia z tujami (kulki na pniu, szybko tracą formę). Teraz staram się ich nie sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 12:03, 18 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ujmę to w ten sposób, zaraziła mnie Pani swoimi ulubionymi roślinami. Zgadzam się i również uważam cisy za rośliny szlachetne. Mają w sobie coś co przyciąga ich uwagę . Z tych roślin dla mnie płynie magia. Uwielbiam się w nie wpatrywać. Na swoim tarasiku, dookoła niego posadziłam w narożach cisy hilli oraz o jaśniejszej barwie pomiędzy davidka. Na wiosnę zgodnie z Pani wskazówkami poprzycinam w celu ich zagęszczenia , bo w przyszłości chciała bym uzyskać żywopłocik, aby wizualnie odciąć się od sąsiadów. Przyznam się , że jak większość uczestników ogrodowiska podobały mi się wszystkie rośliny i miałam wielką ochotę wykupić będąc w szkółce z roślinkami , prawie wszystkie . Powiem tak ,potrzeba czasu żeby ochłonąć z tej zachłanności na wszystko. Wiem że, nie chcę mieć "buszu" w swoim ogrodzie.
Nie myślałam rónwież, że będą mi się podobały hortensje, a jednak . Nie wspomnę , że to również Pani zasługa. Zapadła mi Pani głęboko w sercu, dziękuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:12, 18 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Podobają mi się również połączenia sosen bośniackich szczepionych z białymi pnącymi się różami, ale musiałabym przejść szkolenie z zakresu ich pielęgnacji. Również z bukszpanem. Miałam pięć bukszpaników , kupiłam je na wiosnę tego roku. Niewielkie okaziki. Zrobiłam z nich małe kuleczki, lecz nieszczęsne deszcze tego roku zmarniły mi je doszczętnie. Pewnie w tym również był mój błąd Poczekam do wiosny , może się jeszcze da je uratować .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 13:36, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie bukszpany też się pochorowały. Opisałam je na tej stronie. Czy Twoje podobnie wyglądają?

Może pomóc opryskiwanie i podlewanie preparatami grzybobójczymi np. Score, Nimrod, Topsin
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 16:53, 18 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wielkością to moim bukszpanom daleko do Pani, natomiast wydaje mi się że może to być grzyb , brązowe aż do ciemnego brązu listki opadające ogołociły dwa bukszpany. Pozostałej trójce trochę listków zostało. Rozumiem , że oprysk należy dokonać wczesną wiosną?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ka79sia 17:50, 18 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Witam ja również ,zakupiłam wiosną 7 bukszpanów i niestety cos sie z nimi stało. miały dosyć ładny ksztalt powiedzmy kulek, ale jakas choroba je zniszczyła,w sklepie ogrodniczym powiedzieli że może na wiosnę odbiją.Ja jak zauważyłam że one marnieją opryskałam je opryskiem na grzyba,nie wiem czy dobrze?
____________________
Gardenarium 18:48, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze. U mnie też chorowały, dostały jakby wodnistych plam i posypały im się liście. Oprysk i podlanie pomogło. Odbudowują się. Mokry rok dla bukszpanów jest niebezpieczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:27, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
SylwiaStanaszek napisał(a)
Wielkością to moim bukszpanom daleko do Pani, natomiast wydaje mi się że może to być grzyb , brązowe aż do ciemnego brązu listki opadające ogołociły dwa bukszpany. Pozostałej trójce trochę listków zostało. Rozumiem , że oprysk należy dokonać wczesną wiosną?


Ja opryskuję dosłownie co dwa tygodnie, bo mam takie zagęszczenie, że strach i do tego duże, więc muszę dbać, żeby mi się nie posypały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 19:35, 18 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Czyli mam rozumieć , że nadal jeszcze mogę to zrobić , przed śniegiem ........... no dobrze to jutro pędzę i pryskam i leję. Choć z nieba dzisiaj nie oszczędzało , lało namiętnie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies