Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z wodospadem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wodospadem

Gardenarium 20:14, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, teraz już nie pryskam, tak gdzieś do końca września. No i nie może wtedy padać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 21:22, 18 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Chciałabym wrócić do tych wspaniałych stożków z cisów i bukszpanów. Ciekawi mnie jak uzyskać takie piękne stożki z cisa, jakie masz w twoim ogrodzie. Bo niektóre z tych pięknych stożków to chyba cisy, tak mnie się wydaje. To też te odmiany, o których wspomniałaś? Czyli Taxus Hicksii, Hillii lub baccata? Posadziłam u siebie ze dwa, mają już po kilka lat. Niestety, nie pamiętam dokładnie nazwy odmiany. Może Fastigiata? Wojtek? albo jakaś inna (może mylę nazwy?). Z natury wyglądająca na rosnącą "kostropato" w kształcie miotły rozszerzającej się do góry. No i wyszło coś, co nijak nie chciało się zagęścić od dołu. Do stożka nie dążyłam, raczej walca. Niemniej jednak te stożki mnie nurtują...
Pozdrawiam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 23:21, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Formuje sie je "od małego". Moje powstały z Taxus baccata. Musi być pokrój "choinki".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 16:41, 19 lis 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
A u mnie jest Taxus baccata fastigiata. Co roku go zagęszczam. Rośnie na słońcu - po prostu okaz, kilka innych prawie pod wieloletnim świerkiem srebrnym.....uwielbiam je, bo tylko one znieść mogą taką dominację. Próbowałam z innymi gatunkami... nie dawało rady. Mają tam tło z ogromnego płotu w kolorze taeku, a całość cudownie wygląda przy popołudniowym słońcu - latem bądź jesienią. A w dodatku mogę to widzieć z okna....W przyszłym roku dodam jeszcze pierwszy plan z żurawek - na 100%, a resztę wymyślę. No, i to się też nazywa: być zainspirowanym przez "ogród nie tylko bukszpanowy" ))
A mam jeszcze dwa około 20-letnie okazy nie do zdarcia przy altanie...(małe dzieci w tej chwili u nas to rzadkość), jak widać jestem "cisofanką"...
Bukszpany tez są....ale u mnie "ciągną" swój żywot w słońcu, nie maiłam w tym roku problemu z chorobami grzybowymi, żadnych...

Cudowny musi być ogród bukszpanowo-cisowy, ...mój klimat....Wystarczy, np. tylko ożywiać kwiatami sezonowymi, mmmm...malinka
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 18:45, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten ogród będzie niedługo.
Fastgiata to odmiana kolumnowa, ja też ją lubię, ale na stożek chyba nie bardzo się nadaje. Chyba musi być śliczny cięty. Pokażesz go?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:02, 19 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Pani Danusiu GRATULACJE!!!Piekny, jak wszystkie dotąd oglądane ogrody!!!podziwiam szczerzeno i zazdroszcze Pana Witka-moge podesłac męża na praktyki jakieś?
____________________
U Matki
Gardenarium 22:26, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie, jak zaczniemy nowy sezon)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:10, 04 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowy sezon w ogrodzie z wodospadem rozpoczął się obiecaną konserwacją ogrodu.
Skosiliśmy trawę, teraz trzeba dać nawóz bo wygląda już na "wygłodniałą", poprzycinaliśmy krzewy i wrzosy. Kwitną różaneczniki, przekwitły rośliny cebulowe.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:11, 04 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:49, 04 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O - inspiracja na murki oporowe - kolejna
właśnie chciałem u siebie gdzieś tej wysokości
Ogród wygląda świetnie i rośliny rosną super.
Widzę, że gdzieniegdzie jest ekobord. A na wysepce w trawniku też jest?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies