Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kostrzewa sina - Festuca glauca

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostrzewa sina - Festuca glauca

Tesska 19:00, 05 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ja przeczytałam temat bo moja pierwszy az zimowała i wyglada tak , w poniedziałek poobcinam

____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
miskka 16:50, 06 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Kochani, czy kostrzewy sine dzielicie normalnie szpadelkiem ciach np na pół? Teoretycznie to łatwa trawa, więc powinny się przyjąć po takim zabiegu, prawda?
Dzisiaj "wszystko" u mnie poszło pod nóż i sekator Wiec kostrzewom sinym też się oberwało w ten sposób ode mnie, ale tak myślę czy się nie pospieszyłam
____________________
Aleks 14:28, 26 cze 2017

Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 2
anetta napisał(a)


Trawy wyglądają zachwycająco, proszę podać nazwę trawy z dugiego rzędu. Takie zestawienie chciałabym mieć u siebie


Ogrodnik_Gordon 00:30, 13 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Moja kostrzewa posadzona w kwietniu 2016r. była maleńka:



Teraz rok później urosła chyba kilkaset razy i wygląda tak:



Wyskubałam ją wiosną ale czytam ten wątek i tak sobie myślę, czy lepiej w przyszłym roku wiosną ją znowu wyskubać czy raczej obciąć na jeża?

A teraz w lipcu czy obciąć te suche "pióropusze"?

Będę wdzięczna za radę. Dziękuję
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Radziu2013 00:32, 13 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ja swojej zostawiam gałązki żeby się wysiała, wiadomo z czasem brzydnie(jak ci się już bardzo nie będzie podobała to w każdej chwili możesz obciąć), ale w zasadzie zostawiam te suche gałązki aż do wiosny i wtedy przy okazji porządkowania ogrodu obcinam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
irys 21:18, 15 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 85
Aleks napisał(a)


Trawy wyglądają zachwycająco, proszę podać nazwę trawy z dugiego rzędu. Takie zestawienie chciałabym mieć u siebie





Ta trawa to turzyca muskegońska- inaczej turzyca palmowa. To wyjątkowo piękne i udane zestawienie. Też takie zrobiłam .
____________________
Pinakolada 12:54, 18 sie 2017


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 14
Dzień dobry, podpinam się pod Kostrzewę gdyż nie znalazłam wątku o owsie wieczniezielonym. Posadziłam go jesienią 2016. Do dziś wyraźnie się zagęścił. Nie rozumiem dlaczego brązowieje. Czy przysechł , ale grządka ma linię kroplującą, czy jest to rdza źdźbłowa o której czytałam. Proszę o poradę bo moja srebrna łączka zamiast zdobić jest smutna
____________________
Mazan 20:33, 05 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pinakolada

Powiedziałbym, że to rdza koronowa owsa. Do jej zwalczania stosowany jest Zato, Tebu, Bumper i szereg innych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pinakolada 23:00, 14 kwi 2018


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 14
Wycięłam ja niedawno i ładnie odbija.
____________________
NowaKiKi 21:01, 08 lut 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 581
po przeczytaniu wątku troche zwatpilam w kostrzewa sina. Ogólnie miala sie ona u mnie pojawić na skarpie, w miejscu gdzie bedzie średni dostęp więc chciałam cos bezobsługowego na dłuższy czas, a kolorystycznie wlasnie jak ona.
Macie jakieś pomysły czym bym ją mogła zastąpić? Turzyca sina, strzeplica sina? Co lepsze? No chyba ze jeszcze vos innego. Ja chciałam uzyskac taki efekt hak na zdjeciu.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies