Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kostrzewa sina - Festuca glauca

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostrzewa sina - Festuca glauca

megabasia 11:57, 14 lis 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam.
Mam zamiar sobie zafundować na wiosnę cały rządek tej niebieskiej trawki. Niezmiennie mi się ona podoba, ale mam parę "ale":
Kupiłam jedną dwa lata temu, po pierwszej zimie zakwitła, potem te suchciele w dużej ilości przygniotły niebieski kolor, trawa zrobiła się brzydka Ktoś mi powiedział, że trzeba było nie dopuścić do kwitnienia i poobrywać kwitnące trawki, ale przy całym rządku nie za bardzo to sobie czasowo wyobrażam. Obcięłam na krótko na wiosnę, teraz do niej zerknęłam i dopiero widzę, że trochę niebieskich trawek wystaje ponad tą kulę suchą, ale za ładnie to nie wygląda Wyczytałam gdzieś między wątkami, że się starzeje - co to znaczy? Że po paru (ilu?) latach trzeba będzie ją wymienić?
Czy istnieje kilka odmian tej trawki? Na fotach są zróżnicowane jednak, jedna mniej drugie intensywniej niebieskie, ale to może zależeć akurat od wielu czynników.... Choć może także od odmiany?
A jeśli nie ta akurat, to możecie polecić inną niebieską zimozieloną trawkę w typie kostrzewy?
z góry dziękuję.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
iwka 13:05, 14 lis 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mam kostrzewę ale u mnie też nie wygląda rewelacyjnie. Jak kępki są młode to jest bardzo ładna, rosnie jednak jak szalona i potem robi się sucha kępa, rozkłada się na boki i cały środek brzydki i suchy. Wygląda jak gniazdo. Rozsiewa się jej sporo więc co jakiś czas te brzydkie robią aut.
Nigdy nie przycinałam kwiatostanów, więc może i to jest jakiś sposób na nią.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Selly 13:51, 14 lis 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Na pewno jest kilka odmian . Zobacz w google .

Ja mam 2. Jedna sztywna z pionowymi prawie listkami, a druga pokładająca się na rabacie.
Szybko rośnie , łatwo się dzieli i to mi bardzo odpowiada.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
zbigniew_gazda 16:04, 14 lis 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Basiu mega - mam siną kostrzewę i u mnie Danusia Szefowa napisała że się starzeje. Ogromnie mi się podoba. Napiszę jak ja robię. Jak zakwitnie i kłoski robią się dojrzałe to biorę nożyczki i wszystkie ścinam tak aby została tylko trawka niebieska. Tak się przecież robi z innymi roślinami np. z goździkami. Też ścinamy i pozostaje sama poducha.
Nie mam z kostrzewą żadnych problemów. Ładnie zimuje i nie przemarza. Kolor jej zależy od stanowiska gdzie rośnie. Na słoneczku jest piękna niebieska. Mam ją trzeci rok i nie orientuję się czy z czasem robi się w środku placek czy nie.

To w czasie kwitnienia w czerwcu


A to w sierpniu po przycięciu źdźbeł.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
megabasia 16:35, 14 lis 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Pięknie się prezentuje....
Moja na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Stała cały rok, teraz pod koniec wzięła się za życie. Nie wiem, czy nie będzie sensowniej wymienić ją na nową.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 10:54, 15 lis 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
A neta przejrzałam, faktycznie odmian jak mrówków Intensive blue zdaje się najbardziej niebieska jest.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 19:57, 16 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wymień, mało kosztuje a efekt będzie zachwycał od nowa Tą by trzeba wyskubać dobrze z boku i te suche wszystkie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 22:30, 16 lis 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
To już na wiosnę się za to zabiorę. Kolejna rzecz do listy tego, co mam zamiar zrobić
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
MamaMagda 23:36, 08 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Witam, czy mam już przycinać kostrzewę? Jak długo? Tylko kwiatostany, czy całość?

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
safikey 12:25, 22 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
a to moje kostrzewy sine




dosadziłam 2 szt aby nie były samotne


a to kostrzewy popielate na innej rabacie (po prawej stronie)




ja tak jak Zbyszek podcinam lekko na całości w czerwcu i juz tak drugi rok sobie ładnie rosną

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies