Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka

Ania74 22:01, 21 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Elu nie mysl sobie, że jestem niezadowolona z moich poczynań, albo zniechęcona... wręcz przeciwnie!
Cieszy mnie każdy kwiatek, każda samosiejka, a że mam zachwianą wysokość na rabacie? E tam... nie miałam pojęcia jak co wyrośnie, to był trochę eksperyment, bo zaczynałam nasadzenia roślinami wykopanymi gdzieś z pobocza drogi (rudbekie), gdzieś z gruzowiska (słoneczniczek szorstki), z rowu (lilie smolinosy). To była niesamowita frajda zakraść się wieczorkiem na targowisko sporej wsi i wykopywać słoneczniczki które jakimś cudem wyrosły na gruzie przepiękną kępą - uratowałam je od niechybnej śmierci . Stawiam na gatunki "niedozabicia" bo na działce mam kiepską ziemię, nie mam nawadniania i jestem ciut zajęta moją trójeczką, więc nie mam czasu okrywać roślin na zimię i trząść się nad nimi. Poza tym rozglądam się pilnie po okolicznych ogródkach (szpiegowski nawyk ogrodowo zakręconych) i zapożyczam. Co tam rośnie, urośnie i u mnie. Jednego mi nie brak - obornika! Bo u nas jest kraj mlekiem płynący... Ależ się rozpisałam.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
monteverde 22:35, 21 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Aniu leśniczanko wpada do Ciebie bliźniaczka, ale trochę starsza niż Twoje pociechy Bardzo mi się podoba miejsce w którym żyjecie, wkoło las i na pewno są grzybki i dziczyzna ech zazdroszczę, skarpa bardzo ładnie wyszła, wszystko rozrośnięte pięknie kwitnie pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ania74 22:36, 21 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Krótki reportaż pt. Moc bylin


po nasadzeniu - czerwiec 2012

czerwiec 2013

lipiec 2013
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
monteverde 22:40, 21 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No pięknie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ania74 22:42, 21 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Witaj! Bywałam w Twoim ogrodzie nie raz, piękny!
A u nas faktycznie rośliny mimo nie najlepszych warunków rosną całkiem całkiem, myślę, że to zasługa obornika
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 22:47, 21 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Cholercia, najpierw ta skarpa spędzała mi sen z powiek i nie wiedziałam co z nią począć, a teraz chciałabym mieć same skarpy w ogrodzie... Chyba kończę na dziś, bo dzieci wołają...mamy na tapiecie gorączkowanie więc spadam!
Dziękuję za odwiedziny
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
paniprzyroda 00:32, 22 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Uśmiałam się wieczornego wykopywania na targowisku i nawyku szpiegowskiego. Niejedna z nas tak ma. Przypominam sobie, jak pewnego razu w biały dzień wyciągałam kaczeńce z przydrożnego rowu przy dość ruchliwej trasie. Były natychmiast potrzebne w moim oczku! Pozdrawiam, niech maluchy szybko zdrowieją.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 00:36, 22 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ania74 napisał(a)
Witaj! Bywałam w Twoim ogrodzie nie raz, piękny!
A u nas faktycznie rośliny mimo nie najlepszych warunków rosną całkiem całkiem, myślę, że to zasługa obornika

ja będę musiała się wybrać na poszukiwania za obornikiem, bo koński mi się już skończył
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ania74 23:02, 22 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Z braku zdjęć ogrodowych dzisiaj reportaż pt. Kurpie - dzika kraina



____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 23:09, 22 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801

____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies