Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka

malgorzata_s... 16:47, 26 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Zdrowia dla pociech życzę.Pozdrowienia zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ania74 08:02, 27 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Dzięku Gosiu za życzenie zdrowia, tego nigdy za wiele.
No i nie udało mi się skosić trawnika, bo po południu przyszedł mróz. Skosiłam kawałek ten z pleśnią, ale jak mi trawa zaczęła chrzęścić pod nogami to dałam spokój. Może jeszcze później mi się uda, a jak nie to trudno. Na Kurpiach mamy przeważnie takie temperatury jak na Suwalszczyźnie. Pierwsze przymrozki -6 stopni przyszły w tym roku już w końcówce września i ścięło mi pięknie kwitnącą jeszcze skarpę, zostały tylko astry. U mnie nie ma co się nastawiać na gatunki późnojesienne, bo i tak mróz je załatwi.
Nastawiam się na gatunki wiosenne i letnie i to takie, które znoszą suszę. Zakupiłam tej jesieni sporo smagliczki skalnej (wymyśliłam ją na obwódki rabat), wilczomlecza, nachyłków, jeszcze rudbekii, jeszcze jeżówek, astrów i dzwonka karpackiego i zobaczymy jaki będzie efekt w przyszłym roku... Ale coś mi się rabata (mimo powiększenia) zrobiła za ciasna
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 08:07, 27 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801

A to mój dziad ogrodowy wczesną wiosną.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 08:48, 27 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Trochę moich wiejskich kwiatów w odpowiedzi na dzisiejszy przymrozek -3 i szron. Zdjęcia robione telefonem więc jakość taka sobie.



____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
elzbieta_g 08:54, 27 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
przy Twoich kolorkach od razu cieplej u mnie też -3 brrr
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Magdalenka 10:45, 27 lis 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266


Pięknie, sielsko, anielsko...
Ale mi się zrymowało
Pozdrawiam.
____________________
Magda Na Francuskiej
Ania74 09:53, 28 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Wpisałam swój zaczątek ogrodu na mapie ogrodów... pusto wokoło jakoś....
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 14:17, 28 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Pozostaje powspominać i pomarzyć...
Trawa tragedia, ale już chyba w końcu rozgryzłam temat i wiem, co zrobię w przyszłym sezonie, żeby wyglądała inaczej

Mam w planie wywalić ten rollborder i założyć w tym miejscu większą rabatę. Na razie mam ją w głowie tylko.

A tu murarki przegięły w tym roku... Wisienka mała, a gałęzie uginały się od owoców. Mąż wprowadził murarkę do ogrodu i teraz mam w każdym zakamarku złożone jaja tych pszczół... Jak one wszystkie na wiosnę wylezą, to ja chyba wyjdę z siebie...
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 14:21, 28 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Moje niewypały... tzn rosną owszem pięknie, ale w zupełnie nieprzemyślanych miejscach. A do tego jaśminowiec nic a nic nie pachnie. Ma już wyrok. Skazany na wygnanie za płot...
A różę chyba jeszcze uda mi się przesadzić, bo co prawda nie pachnie, ale jest piękna.

____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Magdalenka 14:44, 28 lis 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
A ja wiem co zrobię wiosną: kupię więcej szałwii i posadzę tak gęsto jak Ty. Pięknie wygląda u Ciebie
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies