Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Cytrusy w domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Cytrusy w domu

Gabriela 15:20, 29 sty 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Napisałam za miesiąc, czyli 1 marca. I zacząć nawozić też wtedy.
Zetnij gałązki do wysokości właśnie tej innej, o której piszesz. Na pozostałych nie będzie liści, ale powyrastają z pozostawionych części. Oczywiście trzeba skrócić wszystkie gałązki, a nie wycinać, ma być zachowany pokrój drzewka.
Jak nie chcesz aż tak krótko, to zetnij do wysokości tej gałęzi po lewej stronie na zdjęciu, co oznacza, że skrócisz tylko te rosnące po prawej stronie.
Kluczowe dla dalszego rośnięcia będzie jasne miejsce.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 09:31, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Partolcia napisał(a)


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Partolcia 09:39, 04 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 11
Z tym obcinaniem zaczekać do marca czy już teraz mogę to zrobić?? Niestety nie mam okna od południa jedynie od wschodu i zachodu, która strona będzie dla niego lepsza?? Wypytuję się dokładnie ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak pielęgnować tego typu drzewka.
Gardenarium 19:50, 05 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie masz warunków na to aby dobrze rosły u Ciebie drzewka cytrusowe Zrezygnuj z nich na korzyść innych roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Partolcia 00:17, 06 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 11
Ja bardzo dobrze o tym wiem, ale to był można powiedzieć taki jakby prezent więc to nie był za bardzo mój wybór. Temperaturę już jestem w stanie mu zapewnić, i światło też tylko niestety nie od tej strony świata co trzeba bo jak na złość na południe niestety okien nie mam. Staram się go wszystkimi sposobami ratować żeby przetrwał bo tanie ono nie było i szkoda żeby się zniszczyło bo jest na prawdę ładne.
Gardenarium 08:38, 06 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W lecie wystawisz na taras i jego wygląd się poprawi , aż do kolejnej zimy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 11:47, 06 lut 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Postaw doniczkę na parapecie, albo na podłodze, jak najbliżej szyby. Teraz to wszystko jedno czy od wschodu, czy zachodu, dzień i tak jest jeszze krótki.
Obetnij za trzy tygodnie, ok?. Będzie jaśniej, cieplej i drzewko wypuści nowe liście.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Partolcia 08:51, 07 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 11
Ok. Dziękuję Wam bardzo. Mam nadzieje że coś z niego jeszcze będzie i może wypuści jakieś owoce. Mam taką nadzieję. A jeszcze mam pytanie. Nawóz kupić do cytrusów tak??
Gabriela 13:25, 07 lut 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kup nawóz do cytrusów, jest taki w niedużych zielonych opakowaniach firmy Pokon.
Nawóz do cytrusów POKON.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Partolcia 15:03, 07 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 11
I jak często nawozić??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies