Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Cytrusy w domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Cytrusy w domu

maed 22:03, 08 wrz 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Moje cytrusowe drzewko zeszłej zimy pięknie kwitło, ale wszystkie zawiązki owoców opadły, liście zaczęły żółknąć. Późno się zorientowałam, że to tarczniki. Wyczyściłam dokładnie, zasiliłam wyniosłam wiosną do ogrodu i pomarańcza odżyła. Zakwitła powtórnie, zawiązały się owoce, ale niestety tarczniki wróciły pieczołowicie hodowane przez mrówki. Tym razem zastosowałam oprysk preparatem olejowym. Zobaczymy czy wystarczy mimo wytrwałej mrówkowej hodowli tarczników.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 22:15, 09 paź 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Gabrysiu, jeśli zaglądasz tu czasem, to poradź. Tak jak pisałam kondycja mojej pomarańczy nie jest najlepsza. Pryskanie promanalem chyba pomogło, ale muszę jej jakoś pomóc poprawić kondycję. Teraz liście są żółtawe, marmurkowe. Zasiliłam drzewko nawozem do cytrusów, ale to za mało. Myślę, że dobrze by mu zrobiło przesadzenie do większej donicy. Czy robić to teraz kiedy nie jest w najlepszej kondycji, a na dodatek ma 3 już spore owoce? Czy to nie będzie za duży szok? A może poczekać np. do wiosny?
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
m7g1993 01:34, 29 kwi 2023

Dołączył: 29 kwi 2023
Posty: 1
Hej mam pytanie kupiłam w styczniu mandarynke, i liście opadły, galazki brązowieją i nie wiem co robić, przycięłam to co uschło, i nadal nie ma poprawy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies