Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 08:58, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
hankaandrus_44 napisał(a)
Niezapominajki, na Swięto niezapominajek już gotowe. Moje tez się niebieszczą. Pozdrawiam majowo.
Dziękuję i również pozdrawiam. Wiosną obowiązkowo trzeba mieć niezapominajki, one są takie piękne w swoim delikatnym wyglądzie. Raz wprowadzone do ogrodu zostają na wiele lat.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 09:03, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Imponujące rojnikowo
Dziękuję Wacławie
Zaczynam wabić zapachem bzów, w całym ogrodzie już pięknie pachną.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 09:15, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)



Dorotka ,

Moje wpisy U ciebie już zaczynają być nudne
Ciągle wpisuje , jak masz pięknie
Czy możesz chociaż raz pokazać coś brzydkiego hihihi

... oczywiście żartuje ...

Z wielką przyjemnością zaglądam i nie ukrywam
że się też dużo uczę

ściskam i macham
Dziękuję


Widzisz na tej fotce na dole ślady bez trawy. To nasz wjazd na podwórko, tamtędy szły wykopy kanalizacyjne. Utwardzone jest to kamieniem i mąż nie pozwala tam sypać więcej ziemi. Trawa ma kiepskie warunki i ciągle tam marnieje. Ja oczywiście po kryjomu systematycznie dosypuję tam ziemi i nasion trawy, ale ciągle tam jest nieciekawie. Robiąc zdjęcia sprytnie omijam to co brzydkie i nie dopracowane.







Żonkilom zaplatam liście, w ten sposób robię miejsce i światło kolejnym roślinkom. Za tymi warkoczami posiałam kosmosy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 09:25, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Dorotko ślicznosci wnukowie Mają Kochana Babcię aż miło pozdrawiam Was Serdecznie
Dziękuję
Właśnie miałam urodzinki starszego wnuka, z pomysłem na prezent trafiłam w 10. Wnukowie zadowoleni. Wybrałam dwie rakiety i stelaż z uwiązaną piłeczką. Mogą ćwiczyć swoją koordynację wzrokowo ruchową i w domu i na podwórku. Na dodatek może to robić sam, bo piłeczka po uderzeniu wraca do niego. Młodszy ze swojego upominku też się ucieszył, też dostał zabawkę, która zmusza go do myślenia i zabawy chociaż też go złości. Nie zawsze udaje mu się dobrze wcisnąć w drewnianą tablicę odpowiednią rybkę, którą wyciąga wędką z magnesem.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 09:26, 19 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Wacławie
Zaczynam wabić zapachem bzów, w całym ogrodzie już pięknie pachną.





Ja swoje zostawiłem na działce ze stawem. Nie jadę patrzeć czy kwitną bo mi żal. Ale trudno, będą następne
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 09:37, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Jak zawsze w twoim ogrodzie jest czym się zachwycać.
Magnolia pięknie kwitnie
Moja odchorowała ubiegłoroczne przesadzanie. I tylko kilkoma kwiatkami zakwitła.
Ale ważne, ze żyje
Piękne te pierwiosnki.Takiego samego chyba mam.Ale 1 kępkę niedużą. A u ciebie już w rabach dużo.Pięknie wygląda.
Dziękuję Ostatnio zrobiłam przegląd ogródka u teściowej i ma piękne pierwiosnki żółte jak słoneczko o grubych kwiatach. Kwitną dopiero teraz, a najważniejsze, że ma się czym podzielić Moje wszystkie pierwiosnki sadziłam jako maleńkie sadzonki pod koniec września, a w tym roku już tak ładnie przyrosły. Kupiłam też 3 nowe odmiany, kobietka każdą pojedynczą sadzonkę wyceniła na 4 zł i to takie rozerwane wczoraj i wciśnięte w doniczkę.
Mam też jedną magnolię, którą kupiłam z kwiatkiem a u mnie od 3 lat nie kwitnie. W tym sezonie moim priorytetem jest o nią tak zadbać, żeby za rok ładnie zakwitła.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:46, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Alija napisał(a)
Fantastyczne rojnikowo, ja mam trzy małe doniczki z rojnikami i narobiłaś mi ochoty.
Dziękuję Dziś podzieliłam 2 doniczki z zakupionymi kiedyś popielatymi rojnikami. Na razie brak efektu, ale myślę że latem będzie już ok.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:49, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Dorotko buziaka zostawiam
Pozdrawiam




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:54, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
hankaandrus_44 napisał(a)
Też muszę się wziąć za moje rojniki, ale do tej pory były innne priorytety, teraz już w ogrodzie bedzie zabawa.

POdziwiałam już Twoje doniczki z rojnikami. są super!
Dziękuję Haniu. Teraz nastawiam się tylko na rojniki, które przezimują w ogrodzie. Lubię te bezproblemowe.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:00, 19 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
muszę i ja przypilnować rojniki. Twoje, jak wszystko u Ciebie - pięknie wyeksponowane
Bardzo mi miło, że tak uważasz. Nie miałam pomysłu na ten stojak, ptaszki po nim paskudziły, więc przeniosłam go tak żeby nie przeszkadzał podczas koszenia i wykorzystałam do rojników.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies