Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota321 17:46, 04 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
basia3012 napisał(a)


Dzięki Dorotko, czyli mogę nie mieć naparstnic w przyszłym roku.
Myślę, że nie będzie, ale na wszelki wypadek zostaw te co mają zdrową rozetę liści może któraś zakwitnie. Też mam taką jedną, co kwitła i nadal ma piękne liście. Przesadziłam ją w inne miejsce i będę obserwować.

TE ROZCHODNIKI ZIMUJĄ W OGRODZIE. Staram się je tak ustawić, żeby zimą nie zalewały ich deszcze.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 17:59, 04 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze kilka lat wstecz opuchlaki miały okres, że żerowały teraz cholerniki całą dobę grasują po roślinach. Mam róże zagryzione nawet do klona się dorwały. A czym pryskssz Dorotka. Miałam taki dobry środek i go wycofali.

Piękne półmiski. Półmiski chyba zimują.
Oglądała ta róże różowa Ma... Jest bardzo ładna i jak piszą dosyć zdrowa a to dla mnie najwazniejsza cechą. Dorotka a jak kwiat czy nie obwisa czy jest sztywna.

Co to się dzieje u ciebie z tym adresem
Mam zatrzęsienie opuchlaków, komarów i innego robactwa. Komarów mam tak dużo, że nie ma szans na jakąkolwiek aktywność na podwórku. Wygrabiłam liście z pod orzecha, bo miałam wrażenie, że jest ich tam najwięcej. Pogryzły mnie okropnie, wszędzie i na dodatek kilka wniosłam na ubraniu do domu. Masakra.
Ja pryskam Dursbanem,bo mam taki. To jest litrowa butelka, więc na długo mi wystarcza.
Myriam ma piękny, duży kwiat, wzniesiony do góry, nie obwisa. Ja mówię, że to taki kwiaciarniany kwiat. Długa, prosta, sztywna łodyga i tylko 1 kwiat na niej.
Łódkowate misy z rojnikami zimują pod okapem przy ścianie domu, albo na zewnętrznym parapecie.
Odnośnie adresu napisałam do ronina już 2 wiadomości i nie ma odzewu. Czekam.


Róża Myriam



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 18:05, 04 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Nowa12 napisał(a)
Ja nigdy opuchlaków nie miałam a w tym sezonie cały rodek pogryziony. Róże, azalie widzę też.
Masakra z tym robactwem i jak tu nie stosować chemii, jak jest tyle komarów, że z domu do samochodu leci się biegiem i szybko zamyka drzwi, bo jak sępy czekają, żeby się wepchać. Pogoda piękna i nie da się jej wykorzystać. Mam zaplanowane, że jutro syn wykopie 3 anabelki obok altany. Wieczorem opryskałam ten rejon, może da radę mi to zrobić.

Te zimują w domu.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 18:56, 04 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
KasiaBawaria napisał(a)
U siebie mam pokgryzione laurowisnie, bluszcze i bergenie. juz nie kupuje nicieni, bo i tak wszystko przychodzi od sasiada.
Kasiu ja mieszkam w pobliżu lasu, więc jak w lesie susza to te wszystkie robale gonią do naszego ogrodu. W ubiegłym roku mąż 3 razy wywoził ropuchę, bo się zagnieździła w donicy z kwiatkami. Raz wyniósł ją poza ogrodzenie, na drugi dzień była w donicy, wieczorem wywiózł ją w wiadrze pod las, czyli prawie pół kilometra. Podczas podlewania patrzę a ona siedzi w donicy. Spakował ją do pudełka i wywiózł 2 km od domu i wypuścił ją w lesie. Siedzimy w altanie i śmiejemy się z tej ropuchy, gdzie ją tu wywieźć jak z powrotem wróci. Stwierdził, że jeśli wróci to ją wywiezie za Wisłę jak będzie jechał do pracy. Nie wróciła już




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
hankaandrus_44 19:34, 04 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Piękne masz kosmosy, Dorotko.

A ropuchę trzeba przygarnąć, zjada ślimaki i inne komarzyska. Ja do swojego ogrodu to nawet jedną przyniosłam, bo po alejce hasała.
A teraz mam małe ropuszki. i się ciesze. żab też nie wyganiam. W tym roku i małe jaszczureczki widziałam. Duże, to mam od dawna, a małych nie widywałam, chociaż na pewno były.

Powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 19:48, 04 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8632
Dorota321 napisał(a)
Myślę, że nie będzie, ale na wszelki wypadek zostaw te co mają zdrową rozetę liści może któraś zakwitnie. Też mam taką jedną, co kwitła i nadal ma piękne liście. Przesadziłam ją w inne miejsce i będę obserwować.

TE ROZCHODNIKI ZIMUJĄ W OGRODZIE. Staram się je tak ustawić, żeby zimą nie zalewały ich deszcze.






Dorotko, piękne rozchodniki w donicach. Ptaszki i inne ozdoby też bardzo ładne.
W ogóle bardzo dobrze Ci się udaje upiekszanie otoczenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 20:35, 04 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Śliczne masz te kosmosy Dorotko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 18:41, 08 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
hankaandrus_44 napisał(a)
Piękne masz kosmosy, Dorotko.

A ropuchę trzeba przygarnąć, zjada ślimaki i inne komarzyska. Ja do swojego ogrodu to nawet jedną przyniosłam, bo po alejce hasała.
A teraz mam małe ropuszki. i się ciesze. żab też nie wyganiam. W tym roku i małe jaszczureczki widziałam. Duże, to mam od dawna, a małych nie widywałam, chociaż na pewno były.

Powodzenia.
Haniu ja tylko tej jednej ropuchy mieszkającej w donicy z kwiatkami przy altanie nie chciałam. W ogrodzie mam teraz sporo małych żab w kilku gatunkach. Od wielu lat mam dużo dorosłych i młodych jaszczurek, lubię je obserwować. One nawet nie za bardzo się płoszą jak przechodzimy, tylko nas obserwują.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 18:42, 08 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Alija napisał(a)


Dorotko, piękne rozchodniki w donicach. Ptaszki i inne ozdoby też bardzo ładne.
W ogóle bardzo dobrze Ci się udaje upiekszanie otoczenia.
Dziękuję, bardzo mi miło.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 18:44, 08 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczne masz te kosmosy Dorotko
Dziękuję Sylwio, mam nadzieję, że uda mi się kupić i na przyszły sezon nasionka.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies